ربات های یادگیرنده به کمک کودکان معلول می آیند

ربات های یادگیرنده به کمک کودکان معلول می آیند

دانشمندان مجموعه Georgia Tech به تازگی رباتی را اختراع کرده اند که از قابلیت یادگیری برخوردار است و به صاحبش اجازه می دهد تا حرکت های مختلف را به وی بیاموزد. این ربات با یک تبلت اندرویدی هماهنگ است و آموزش هایش فعلا محدود به این حوزه می شود.

برای مثال شما می توانید به این ربات یاد دهید که چگونه باید مراحله انگری بردز را پشت سر گذارد. به خاطر هماهنگی ربات با تبلت، این محصول می تواند تنها با نگاه کردن به حرکت انگشتان انسان بر روی نمایشگر تبلت، فرآیند لازم را آموزش ببیند.

آیانا هاوارد، مدیر پروژه جئورجیا تک، توضیح می دهد که ربات مختصات نقطه شروع لمس صفحه و پایان آن را تشخیص می دهد و سپس با پردازش اطلاعات و حذف موارد اضافه، مشخصاتی که برای آموزش لازم دارد را در داخل خود ذخیره می کند.

اما رباتی که قادر باشد بازی با پرنده های خشمگین را یاد بگیرد، چه فایده ای دارد؟ برنامه ریزی انجام شده برای این پروژه کمک به کودکانی است که از معلولیت های عضلانی رنج می برند. این کودکان در طول فرآیند درمان خود باید حرکت های بسیاری را تکرار کنند، که این موضوع می تواند برای بسیاری از آنان دردناک باشد.

حال اگر این حرکت ها در قالب یک بازی در بیاید که کودک قادر باشد آن را به رباتش آموزش دهد، بی شک فرآیند درمان لذت بخش تر خواهد شد و بهبودی با سرعت بیشتری حاص می گردد. ویدیو زیر نحوه کارکرد و یادگیری این ربات دوست داشتنی را بیشتر توضیح می دهد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Robot Plays Angry Birds.mp4"]

 

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato