کمپانی Gemalto: تحقیقات اولیه نشان می دهد سیم کارت های ما ایمن هستند

کمپانی Gemalto: تحقیقات اولیه نشان می دهد سیم کارت های ما ایمن هستند

کمپانی Gemalto بزرگترین تولید کننده ی سیم کارت در جهان که اخیراً گزارشی در رابطه با به سرقت رفتن کلید های رمزنگاریش توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا و انگلستان انتشار یافته و دردسرهای زیادی شامل حالش گشته، می گوید تحقیقات اولیه نشان می دهد محصولات این شرکت ایمن هستند و خطری کاربرانش را تهدید نمی کند.

هفته ی گذشته و پس از انتشار گزارش مورد اشاره، کمپانی مذکور اعلام کرد در این زمینه دست به تحقیق خواهد زد تا مشخص شود از نظر امنیتی چه مشکلاتی ممکن است برای کاربران پدید آید. Gemalto در بیانیه ای آورده:

"بررسی های اولیه نشان می دهند سیم کارت های شرکت مان که در کارت های اعتباری بانکی، پاسپورت های دیجیتالی و انواع مختلفی از دیگر پلتفرم ها مورد استفاده قرار می گیرند ایمن هستند و از این رو انتظار نداریم به خاطر گزارش های انتشار یافته متحمل زیان های مالی قابل توجهی شویم."

همچنین Gemalto اعلام کرده در روز چهارشنبه و طی کنفرانسی که در شهر پاریس فرانسه برگزار خواهد نمود نتایج کامل تحقیقاتش را منتشر خواهد کرد. لازم به ذکر است پیش تر در دیجیاتو مطلبی در همین زمینه انتشار یافت و در آن سعی نمودیم خطرات احتمالی که ممکن است گریبان گیر کاربران اپراتورهای ایرانی شود را مورد بررسی قرار دهیم.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato