همه چیز درباره آیفون 13
نمایش تبلیغات مبتنی بر فلش از ۱۰ شهریور در مرورگر کروم مسدود خواهد شد

نمایش تبلیغات مبتنی بر فلش از ۱۰ شهریور در مرورگر کروم مسدود خواهد شد

مدتی پیش گوگل اعلام کرده بود مرورگر کروم به زودی به سطحی از هوشمندی خواهد رسید که بتواند جلوی نمایش بخش های اضافه و غیر اصلی صفحات اینترنتی را بگیرد و این همان قابلیتی است که قرار است کاربران را از شر تبلیغات سنگین فلش آسموده کند.

خوشبختانه آماده شدن این امکان به صبر چندانی احتیاج نداشت و اکنون گوگل اعلام کرده از تاریخ ۱۰ شهریور با ارائه یک به روز رسانی قابلیت یاد شده را به شکل پیش فرض در مرورگر خود فعال خواهد کرد.

این البته به معنی توقف نمایش تبلیغات نخواهد بود و شرکت ساکن مانتین ویو به ارائه دهندگان آگهی های بازرگانی پیشنهاد کرده از این به بعد به استفاده از HTML5 روی بیاورند.

عدم نمایش تبلیغات ناخواسته مبتنی بر فلش می تواند علاوه بر بهبود تجربه مرور اینترنت، باعث شود مصرف باتری در کروم هم کاهش یابد، مشکلی که مدتی است انتقاد کاربران را در پی داشته و گوگل تلاش می کند آن را بهبود بخشد.

شرکت ساکن مانتین ویو همچنین برای بهبود تجربه کاربری مرورگر خود علاوه بر محدود کردن فلش، در نحوه نمایش تبلیغات ویدیویی هم تغییر ایجاد کرده است. این مرورگر هرچند مثل سابق این تبلیغات را بارگذاری کرده و نمایش می دهد، اما نمایش آنها تا پیش از باز کردن tab یا برگه آنها توسط کاربر آغاز نخواهد شد.

این تغییر هرچند بر خلاف مورد پیشین به کاهش مصرف حافظه یا افزایش ایمنی منجر نخواهد شد، اما از پخش ناگهانی تبلیغات جلوگیری کرده و باعث می شود کاربران مجبور نباشند حین مرور وب به دنبال تب هایی که بگردند که پیشتر بازشان کرده و اکنون ویدیوهای تبلیغاتی شان به نمایش در آمده اند.

در پایان گفتنیست هرچند تا ارائه به روز رسانی برای اضافه شدن قابلیت یاد شده مدت زیادی باقی نمانده، اما در صورت تمایل به فعال کردن دستی آن می توانید با مراجعه به بخش Show advanced settings در صفحه تنظیمات مرورگر، گزینه Detect and run important plugin content را از قسمت Privacy فعال نمایید.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato