جک دورسی به عنوان «مدیر عامل دائم» توییتر منصوب شد

جک دورسی به عنوان «مدیر عامل دائم» توییتر منصوب شد

جک دورسی، موسس Twitter و Square، به عنوان مدیر عامل همیشگی توییتر منصوب شد. مدتی پیش و زمانی که مدیر عامل قبلی توییتر، آقای «دیک کاستلو» در ماه ژوئن از سمت خود کناره گیری کرد، سهام داران این شبکه اجتماعی از آقای دورسی خواهش کردند که به شکل موقت، مدیریت کلی مجموعه را در دست گیرد. سپس به شکل عمومی عنوان شد که این شبکه اجتماعی در پی مدیر عاملی جدید است که بتواند به شکل تمام وقت به آن رسیدگی کند.

لازم به ذکر است که جک دورسی، اکنون مدیر عامل کمپانی Square نیز هست که سهام آن در آینده نزدیک، عمومی خواهند شد. آقای دورسی برنامه دارد تا دو کمپانی را به شکل همزمان مدیریت کند. البته پس از شکل گیری توییتر، وی مدیر عاملی این شبکه اجتماعی را بر عهده داشت اما پس از عمومی شدن سهام آن، به دلیل اینکه سهام داران تصور می کردند او رفتاری «آماتور-گونه» دارد، دورسی را کنار گذاشتند.

اکنون اعضای هیئت مدیره توییتر پشتیبانی کامل خود از جک دورسی را اظهار داشته اند. با این وجود، انتظار می رود حالا که دورسی مدیریت کلی مجموعه را به شکل همیشگی در دست گرفته، شاهد دگرگونی هایی در لایه های مدیریتی بالای این شبکه اجتماعی بزرگ باشیم. در چند دوره مالی اخیر، سهام توییتر به شکل مداوم با کاهش ارزش رو به رو بوده و درآمدهای کلی آن نیز پایین آمده اند. از جهت دیگر، توئیتر اکنون ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد در حالی که رقبایی نظیر اینستاگرام ۴۰۰ میلیون و فیسبوک نیز ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد.

گزارش می شود که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان، توییتر را مورد امتحان قرار داده اند و گفته اند که برای استفاده ی آنها مناسب نیست. حالا، پس از مدتی مدید، دوباره موسس به عنوان مدیر عاملی بازگشته و سوال اصلی اینجاست که آیا جک دورسی می تواند کمپانی اش را از زیر بار انتقادات نجات دهد؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato