سهام اکتیویژن-بلیزارد از بند Vivendi Games آزاد شد

سهام اکتیویژن-بلیزارد از بند Vivendi Games آزاد شد

کمپانی Vivendi که زمانی ۶۱ درصد از سهام کمپانی Activision-Blizzard را در اختیار داشت، حالا رسما از این کمپانی جدا شده و سهام خود را به دلار تبدیل کرده است. مبلغ ۱.۱ میلیارد دلار، نتیجه فروش سهام باقی مانده است که اخیرا فروخته شده.

این شرکت در بیانیه ای گفت، حالا که سهام اکتیویژن-بلیزارد در سال گذشته با رشد ۹۰ درصدی مواجه شده، زمان مناسبی است تا ۵.۷ درصد سهام باقی مانده نیز فروخته شود. اکتیویژن در سال ۲۰۰۷ ضمن عقد قراردادی به ارزش ۱۸.۹ میلیارد دلار، با Vivendi Games، کمپانی مالک بلیزارد و استودیوهای Sierra Entertainment ادغام شد.

اکتیویژن در ژولای سال ۲۰۱۳ تلاش کرد تا با مبلغ ۸ میلیارد دلار و خرید ۴۲۹ میلیون سهم، از Vivendi که در آن دوران ۶۱ درصد سهام را در اختیار داشت جدا شود و طی پروسه ای چند ساله، حالا Vivendi Games تمام و کمال سهام خود را به فروش رسانده.

بنابراین، سوژه و هدف بعدی ویوندی گیمز با این میزان سرمایه چیست؟ اخیرا، این کمپانی با سرمایه گذاری و خرید بخش بزرگی از سهام کمپانی یوبیسافت، نگرانی مدیران شرکت مالک Assassin's Creed را برانگیخته. ایو گیمو، مدیرعامل یوبیسافت در مصاحبه خود پیرامون خرید سهام شان توسط Vivendi Games صراحتا اعلام نمود در مقابل افرادی که تخصص شان را درک نمی کنند می ایستند و مبارزه می کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato