ابتکاری به نام HALO؛ محافظ جدید رانندگان در مسابقات فرمول یک

همگان از اتومبیل رانی به عنوان یکی از خطرناک ترین ورزش های جهان یاد می کنند، اما واقعیت چیز دیگریست.

بعد از تراژدی مرگ ایرتون سنا در سال 1994، ایمنی در دنیای مسابقات اتومبیل رانی به نحو چشمگیری بهبود یافت و حالا این ورزش به خصوص در رده های حرفه ای، در میان کم تلفات ترین ورزش های جهان قرار می گیرد.

HALO-1

خودروهای فرمول یک در چند سال اخیر به شکل تحسین برانگیزی ایمن شده اند و این مهم به لطف تکنولوژی های جدید ساخت و استفاده هرچه بیشتر از مواد مقاوم نظیر فیبرهای کربن امکان پذیر شده است.

در واقع ایمنی این خودروها به حدی رسیده که حتی در تصادف هایی با سرعت بیش از 300 کیلومتر در ساعت نیز خطر مهمی رانندگان را تهدید نمی کند.

HALO-2

اما در چند سال اخیر چند حادثه عجیب رخ داد که از جمله مهمترین آن ها می توان به برخورد یک تکه فنر شکسته به کاسکت یکی از رانندگان فراری در حین رانندگی با سرعت بالا و تصادف عجیب و دلخراش رومن گروژان با یک جرثقیل در حاشیه مسیر مسابقه اشاره کرد.

هر دو اتفاق نشان داد که علیرغم ایمنی مناسب شاسی و بدنه، سر رانندگان با توجه به نبود سقف در کلاس فرمول (شامل رده های مختلف این رشته) در معرض آسیب دیدگی شدید قرار دارد.

بنابراین رایزنی و بررسی های فراوانی برای یافتن راهکار این مشکل آغاز شد که حتی شامل اضافه کردن یک کابین محافظ شفاف (شبیه کابین هواپیماهای جنگنده) نیز می شد.

HALO-3

اما بررسی های تخصصی و شبیه سازی ها نشان داد که انعطاف پذیری ذاتی بسیاری مواد شفاف یا شکنندگی آنها، مانع از محافظت کامل راننده در برابر ضربات اجسام سنگین خواهد بود.

خطر دیگر نیز قفل شدن این لایه محافظ در تصادفات بود که می توانست پروسه امداد رسانه به راننده را با مشکل مواجه کند.

در نهایت چندی پیش، مهندسان طرح یک ساختار تقویتی موسوم به HALO را ارائه کردند که می توانست ضمن محافظت از سر راننده در برخورد با اجسام بزرگ، خروج سریع راننده از کابین و امداد رسانی به موقع در شرایط بحرانی را نیز تضمین کند.

این ساختار که از فیبرکربن تقویت شده شکل گرفته، طراحی چندان زیبایی ندارد و در نگاه اول نیز به نظر می رسد که باعث کاهش دید راننده می شود.

HALO-5

اما تست های عملی و تجربه رانندگان فراری در تست های اخیر نشان داده است که مشکلی از حیث میدان دید رخ نخواهد داد و صرفا برخی رانندگان و علاقه مندان از طراحی ظاهری این ابزار جدید انتقاد کرده اند.

استفاده از HALO برای فصل 2017 در مسابقات فرمول یک اجباری خواهد شد و ممکن است در صورت موفقیت، شاهد فراگیر شدن استفاده از آن در سایر کلاس های مربوط به خودروهای بدون سقف و فرمول نیز باشیم.

مطالب مرتبط

فیلتر OPF چیست و چه بلایی بر سر صدای جذاب اگزوز می‌آورد؟

صنعت خودروسازی به سرعت در حال تغییر و تحول است و طی سال‌های اخیر استاندارد جدیدی همچون WLTP، یورو 6 پلاس و فیلتر OPF اجباری شده اند. اما قبل از این که بخواهیم تاثیر این استانداردها را بر آینده صنعت خودروسازی بررسی کنیم اجازه دهید تا به طور مختصر آنها را به شما معرفی کنیم.اول... ادامه مطلب

11 نکته مهم در مورد سریع ترین فراری تاریخ؛ SF90 نیم میلیون دلاری

فراری هر از چند وقت یکبار دست به کارهای عجیبی می زند و ساخت SF90 نیز قطعا یکی از همین کارهاست. از این رو قصد داریم تا در این مطلب به تازه ترین ساخته تکنولوژیک کمپانی فراری بپردازیم، خودرویی که گویی از تمامی اعضای خانواده اش سریعتر است و به شکل چشمگیری در پس وقایع... ادامه مطلب

ماجرای خودرو تماما ایرانی دانشگاه علم و صنعت چیست؟

چندی روزی است که بار دیگر موضوع خودرو ایرانی دانشگاه علم و صنعت داغ شده است، خودرویی که در سال 94 و براساس یک کار تحقیقاتی بر پایه پلت فرم رنو تندر شکل گرفته بود، حالا به عنوان محصولی رهایی بخش برای بازگشت نمونه ایرانیزه تندر 90 به خطوط تولیدی سایپا مطرح می شود، اما... ادامه مطلب

نماد مطلق قانون شکنی؛ معرفی فراری بدون حد و مرز P80/C

قانون و بند و تبصره سرتاسر دنیای خودرو از خودروهای شهری تا خودروهای مسابقه‌ای را فراگرفته است. حتی بخش پروژه‌های اختصاصی شرکت فراری که به مشتریان ثروتمند و خاص این شرکت اختصاص دارد نیز شامل قوانین و مقررات دنیای خودرو می شود. این بخش کمک می‌کند تا مشتریان مذکور محصول تک و مخصوص به خود را... ادامه مطلب

آشنایی با قوانین جدید تست تصادف یوروانکپ 2020

برخلاف برخی کشورها که هر خودرویی با هر سطحی از ایمنی می‌تواند سر از خیابان‌ها و جاده‌ها در بیاورد، در کشورهای پیشرفته لازمه حضور مدل‌های جدید در مسیرهای عمومی پاس کردن استانداردهای موجود و دارا بودن سطحی معین از ایمنی است.وظیفه تعیین میزان ایمنی خودروها در این کشورها را چند مرجع بر عهده دارند. انکپ... ادامه مطلب

فراری: فن‌آوری باتری موجود جوابگو ساخت یک سوپرخودرو برقی نیست

انریکو گالیرا مدیر ارشد بخش تجاری شرکت فراری اعلام کرده است که اسب سرخ مارانللو تا پیش از سال 2025 به سراغ ساخت یک سوپرخودرو برقی نخواهد رفت و دلیل اصلی آن ناکافی بودن فن‌آوری فعلی موجود در باتری‌های رایج امروزی است.او در مصاحبه‌ای با مجله اتوکار انگلستان عنوان کرده است:ما به‌طور قطع معتقدیم که... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟