آمار جدید نشان می دهد فقط 2.3 درصد از دیوایس های اندرویدی به مارشملو آپدیت شده اند

آمار جدید نشان می دهد فقط 2.3 درصد از دیوایس های اندرویدی به مارشملو آپدیت شده اند

جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید در خرداد ماه سال جاری عرضه گشت اما هنوز بسیاری از دیوایس های مبتنی بر این پلتفرم، این ورژن جدید را دریافت نکرده اند.

در همین راستا و بر اساس گزارش گوگل از تحلیل یک دوره ۷ روزه که در ۱۷ اسفندماه به پایان رسید، شرکت ساکن مانتین ویو اعلام نموده که در حال حاضر فقط ۲.۳ درصد از دستگاه های اندرویدی به مارشملو آپدیت شده اند.

این در حالیست که در بررسی صورت گرفته مشخص گشته، یکی از پر استفاده ترین بیلدهای پلتفرم مورد بحث، نسخه ۴.۴ به شمار می رود که در حال حاضر در ۳۴.۳ درصد از موبایل ها و تبلت های اندرویدی نصب است. پس از آن نیز بیلدهای آبنبات چوبی (۵.۰ و ۵.۱) مجموعا ۳۶.۱ درصد از سهم بازار را به دست دارند.

بر اساس آمار اعلام شده، ۲۲.۳ درصد از وسایل الکترونیکیِ مبتنی بر اندروید، با نسخه های ۴.۱ و ۴.۳ که به آبنبات ژله ای (JellyBean) مشهور است همراه هستند و تعداد بسیار کمی از کاربران یعنی ۲.۳ درصد نیز همچنان به ورژن های قدیمی پایبند بوده و از بیلدهای ۴.۰.۳ و ۴.۰.۴ ساندویچ بستنی و ۲.۶ درصد از آنها نیز از بیلدهای ۲.۳.۳ و ۲.۳.۷ نان زنجبیلی استفاده می کنند.

با وجود تمامی آمار یاد شده در بالا و دانستن اینکه مارشملو هنوز سهم اندکی از بازار دستگاه های تحت اندروید را به دست دارد، باید اشاره نمائیم که از آنجا که کمپانی های HTC، ال جی و دیگر برندهای شناخته شده در حوزه ی موبایل در حال انتشار آپدیت های مارشملو برای اسمارت فون های خود هستند می توان حدس زد که درصد کاربران این ورژن به زودی افزایش یافته و بتواند خود را به جایگاهی که شایستگی آن را دارد، برساند.

همچنین گمانه زنی می گردد در ماه های مرداد و شهریور شاهد رشد ناگهانیِ تعداد دستگاه هایی باشیم که به اندروید ۶.۰ به روزرسانی می شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato