معرفی بازی Driving School 2016؛ به رانندگی در دنیای واقعی خوش آمدید

معرفی بازی Driving School 2016؛ به رانندگی در دنیای واقعی خوش آمدید

یکی از غم انگیزترین اتفاقاتی که با رشد صنعت گیمینگ همیشه شاهد آن بودیم فروغ کمتر برخی سبک های بازی های ویدیویی است. برای اثبات این حرف نگاهی به چند سال گذشته بیندازید، چند اثر با کیفیت در سبک ریسینگ می توانیم پیدا کنیم که به موفقیت رسیدند. شاید فکر کنید علت اصلی این امر کاهش آثار جذاب موجود در بازار باشد.

اما عموما این طوری نیست چون تغییر ذائقه مردم نیز می تواند دلیل خیلی مهمی باشد. بنابراین تولید کنندگان سبک هایی که از محبوبیت کمتری میان مردم برخوردارند، می آیند و از وضعیت امروزی بازی های ویدیویی نهایت استفاده را می کنند. یعنی چه؟ یعنی ساخته شان را برای پلتفرم هایی منتشر می کنند که دارای کاربران بیشتری بوده و از دیدگاه سوددهی در جایگاه مطمئنی باشد.

بله درست حدس زدید، تمام این حرف ها را زدیم تا بگوییم که تلفن های همراه امروزه مرجع جدید سبک های زیادی هستند که یکی از آنان نیز ریسینگ است. ولی خب چون مجبور بودیم مقدمه ای سر هم کنیم، داستان های بالا را گفتیم. در کل امروز می خواهیم یکی از بهترین بازی های موجود در سبک ریسینگ را روی اسمارت فون ها معرفی کنیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

Driving-School-2016-5
در بازی می توانید دوربین را به داخل ماشین نیز ببرید. اینجا داشتیم رانندگی در هوای بارانی را امتحان می کردیم که ماشین در گل و لای فرو رفت و به همین دلیل کنترل ماشین سخت تر از گذشته شد. واقعا این حجم از توجه به جزییات در بازی های موبایل کم سابقه است.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که Ovidiu Pop، استودیو سازنده، استاد ساخت بازی های ریسینگ بوده و تاکنون عناوین بسیار زیادی از این سبک را برای موبایل ها منتشر نموده که هر کدام نیز با استقبال کاربران مواجه شده. آخرین دست پخت این استودیو هم Driving School 2016 است؛ عنوانی که همان طور در تیتر مطلب اشاره کردیم در شاخه بازی های ریسینگ و شبیه سازی قرار می گیرد.

بدین معنی که همان کارهای دنیای واقعی مانند بستن کمربند، راهنما زدن و ... را در بازی باید انجام دهید تا بتوانید امتیاز بالایی کسب کنید. ویژگی جذابی است، نه؟ درست است، اما به یاد داشته باشید این کار باعث شده تا کنترل بازی بسیار سخت شود و بازیکن وقت بیشتری را نسبت به عناوین دیگر در حرفه ای شدن صرف نماید. طبیعی هم هست، وقتی حواستان باید به تمام اجزای ماشین باشد کار ساده ای در پیش نخواهید داشت.

mobile-game

اما خوب با تمام این صحبت ها لازمه رانندگی وجود بستری مناسب برای آن است. اینجاست که بخش های گوناگون بازی وارد داستان می شوند تا این نقش بسیار مهم را برعهده بگیرند. برای فهم ساده تر در ادامه به صورت کوتاه آنان را معرفی می کنیم.

  • گاراژ [Garage]: همان طور که از اسمش بر می آید، در بخش یاد شده می توانید اتومبیل مورد علاقه خود را خریده و انتخاب کنید. نکته بسیار جالب گاراژ این است که ماشین ها تنها محدود به سواری ها نشده و قابلیت کنترل اتوبوس یا کامیون را نیز دارید.
  • Career: اینجا می توانید با اتمام مراحلی که بازی در اختیارتان قرار می دهد، تجربه کسب کرده و ماشین های بیشتری را آزاد کنید.
  • Free Ride: فکر نمی کنیم نیازی به توضیح باشد. در این بخش باید یکی از نقشه ها را انتخاب کرده و آب و هوایش را مشخص کنید. سپس با اتومبیل مورد علاقه خود آزادانه در آن چرخ بزنید.
  • بخش چند نفره آنلاین [Multiplayer]: بله همانی که حدس می زنید درست است. فقط این نکته را اضافه کنیم که می توانید امتیازات خود را به رخ دیگر دوستانتان نیز بکشید.
Driving-School-2016
نمایی از چهار رابط کاربری گوناگون که می توانید از قسمت تنظیمات یکی از آنان را انتخاب نمایید.

می دانید تمامی ویژگی های بالا چه چیزی کم دارند؟ یک گرافیک واقع گرایانه که خوشبختانه Driving School 2016 از آن بی بهره نیست. ماشین ها در کنار محیط دارای جزییات بالایی بوده و به واسطه سیستم آسیب پذیری دقیق خود تجربه ای جذاب را برای بازیکن به ارمغان می آورند. اکنون شما به المان های بالا، وجود آب و هوای گوناگون و صدای طبیعی موتور ماشین ها را اضافه کنید تا متوجه شوید چه الماسی را از دست داده اید.

برای سخن پایانی باید بگوییم اگر از علاقه مندان به بازی های ریسینگ شبیه سازی هستید عدم تجربه Driving School 2016 می تواند گناه بزرگی باشد؛ اثری که به واسطه ویژگی های مثبت خود توانسته میلیون ها بازیکن را جذب کرده و خود را از آثار مقوای هم سبک جدا نماید. اگر هم علاقه ای به این سبک ندارید انجام Driving School 2016 را پیشنهاد می کنیم. چرا؟ چون شاید با آن به دنیای بازی های ریسینگ شبیه سازی علاقه مند شدید.

Driving School 2016
  • Driving School 2016
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Ovidiu Pop
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۴۸ / ۹۵ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato