اسکنر عنبیه چشم احتمالاً در آینده به آیفون های اپل هم راه پیدا خواهد کرد

اسکنر عنبیه چشم احتمالاً در آینده به آیفون های اپل هم راه پیدا خواهد کرد

خبرگزاری تایوانی «دیجی تایمز» امروز گزارشی منتشر کرده و بیان نموده که از سال آینده، برخی از شرکت های شناخته شده در زمینه توسعه موبایل اقدام به قرار دادن اسکنر پیشرفته عنبیه چشم در موبایل های خود خواهند کرد. در میان شرکت هایی که این خبرگزاری از آنها اسم برده، نام اپل هم دیده می شود.

منبع یاد شده می نویسد: «سامسونگ قرار است در نیمه دوم سال میلادی جاری موبایلی پرچمدار و مجهز به همین ویژگی ارائه دهد در حالی که احتمالاً اپل نیز در آیفونی که سال ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد، همین تکنولوژی را به کار می گیرد.»

از سوی دیگر دیجی تایمز اشاره می کند که شرکت های چینی نظیر شیائومی و LeEco، در حال توسعه تکنولوژی هایی خانگی و مشابه با آنچه یاد شد هستند تا فناوری بکار رفته در سنسورهای بیومتریک را ارتقا دهند.

اگرچه خبرگزاری دیجی تایمز، سابقه ای درخشان در انتشار اخبار بی اساس دارد اما باید توجه کرد که پیش از این، آقای «مینگ-چی کو» هم اشاره ای کوتاه به تلاش اپل جهت استفاده از سنسورهای بیومتریک دیگر کرده بود.

در ابتدای سال میلادی جاری، این تحلیلگر گفته بود که اپل به دنبال راهکاری است تا از طریق آن، بتواند آنلاک شدن دستگاه را توسط چشم و صورت کاربر محقق نماید.

نشانه ای دیگر در خصوص تحقق یافتن این خبر در آینده، این است که اپل در ابتدای سال ۲۰۱۶، شرکت Emotient را خرید. این شرکت در حال کار بر روی نوعی تکنولوژی است که نه تنها می تواند چهره های مختلف را تشخیص دهد، بلکه قادر است احساسی که شخص دارد را با آنالیز چهره او حدس زده و ارائه دهد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato