بنچمارک منتسب به وان پلاس 5، از برتری آن در برابر گلکسی اس 8 حکایت دارد

بنچمارک منتسب به وان پلاس 5، از برتری آن در برابر گلکسی اس 8 حکایت دارد

هنگامی که موبایل وان پلاس ۵ طی تابستان آتی به بازار عرضه شود، سومین یا چهارمین اسمارت فونی خواهد بود که از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ بهره می گیرد. با این همه، قرار گرفتن در میان نخستین موبایل های مجهز به این چیپست برای کمپانی وان پلاس کافی نیست و ظاهراً چینی ها می خواهند که لقب بهترین اسمارت فون مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵ را نیز از آن خود کنند؛ حداقل نتایج افشا شده تست بنچمارک وان پلاس در Geekbench از برتری آن در برابر رقبا حکایت دارد.

پیش از هر چیز باید خاطر نشان کرد که موبایل های خانواده گلکسی اس ۸ سامسونگ، تنها دیوایس هایی هستند که به همراه اسنپدراگون ۸۳۵ عرضه شده اند، بنابراین مقایسه عملکرد چیپست این پرچمداران کره ای با محصولاتی عرضه نشده مانند اکسپریا XZ پریمیوم یا وان پلاس ۵ ممکن است اندکی اشتباه به نظر برسد. علاوه بر این، از وضعیت دستگاه وان پلاس ۵ هنگام پشت سر گذاشتن بنچمارک آگاهی نداریم و امکان بروز خطا در این تست هم محتمل به نظر می رسد.

با این همه، اگر بخواهیم آمار و ارقام بنچمارک Geekbench را به صورت تخمینی بپذیریم، وان پلاس ۵ که با نام وان پلاس A5000 هم شناخته می شود، در تست تک هسته ای امتیاز ۱۹۶۳ را به دست آورده و این امتیاز برای تست چند هسته ای، به ۶۶۸۷ می رسد. در مقام مقایسه، گلکسی اس ۸ پلاس در تست های تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب امتیازات ۱۹۲۹ و ۶۰۸۴ را کسب کرده و اکسپریا XZ پریمیوم سونی امتیازات ۱۹۴۳ و ۵۸۲۴ را از خود به جای گذاشته است.

نکات جالبی در میان این امتیازات به چشم می خورد. پیش هر چیز، مدل بین المللی گلکسی اس ۸ پلاس به همراه چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ خود سامسونگ بهتر از همتای اسنپدراگونی اش ظاهر می شود و آیفون ۷ پلاس، به لطف چیپست A10 با فاصله زیادی رقبای اندرویدی اش را در تست تک هسته ای پشت سر گذاشته اما این موضوع درباره تست چند هسته ای مصداق ندارد.

سوال اصلی این است که وان پلاس چگونه توانسته تا این حد پرفورمنس چیپست پرچمدار کوالکام را بهبود ببخشد و به چنین امتیازاتی دست یابد. در هر صورت این احتمال وجود دارد که محصول نهایی، عملکردی نسبتاً ضعیف تر از محصول ناتمام فعلی داشته باشد؛ اما نه با تفاوت هایی فاحش. در نهایت، وان پلاس ۵ موبایلی بسیار قدرتمند و نویدبخش به نظر می رسد که بعد از عرضه اش طی ماه های آتی، مسلماً نظر بسیاری از مخاطبان را جلب می کند.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato