اعتراف دیر هنگام یاهو: تمام سه میلیارد حساب کاربری در سال 2013 هک شده اند

اعتراف دیر هنگام یاهو: تمام سه میلیارد حساب کاربری در سال 2013 هک شده اند

زمانی که برای نخستین بار صحبت از هک اکانت های یاهو در سال ۲۰۱۳ به میان آمد، رقمی در حدود ۲۰۰ میلیون به عنوان تعداد حساب های کاربری مورد حمله عنوان شد، اما این شرکت مانند کسانی که می خواهند خبرهای بد را آرام آرام به مخاطب منتقل کنند، به تدریج این رقم را افزایش داد.

تمام سه میلیارد حساب کاربری یاهو هک شده اند

یک سال قبل مشخص شد که گسترده ترین هک تاریخ با سرقت اطلاعات ۵۰۰ میلیون حساب کاربری یاهو به وقوع پیوسته؛ دو ماه بعدش معلوم شد تعداد واقعی حساب های کاربری هک شده به یک میلیارد می رسد، و امروز این شرکت (که تحت عنوان جدید Oath فعالیت می کند) اعلام کرد در نفوذ سال ۲۰۱۳ اطلاعات تمامی کاربرانش در دست هکرها افتاده، یعنی تمامی سه میلیارد نفری که در این سیستم عضو بوده اند.

اگر تا به امروز تصور می کردید که اطلاعات حساب کاربری شما در امان بوده، گزارش جدید یاهو به شما اطمینان می دهد اصلاً چنین موضوعی صحت ندارد و تمام کاربران در معرض خطر بوده اند.

هک جنجالی سال ۲۰۱۳ اطلاعات شخصی کاربران شامل نام، آدرس ایمیل، رمز عبور (به صورت هَش یا درهم سازی شده)، تاریخ تولد، شماره تلفن و در برخی موارد، سؤال امنیتی و پاسخ آن را در اختیار هکرها قرار داد. خوشبختانه رمز عبور به صورت متن ساده ذخیره نشده و هکرها نتوانستند اطلاعات حساب های بانکی و کارت های اعتباری متصل به اکانت های یاهو را به چنگ آورند.

چندی قبل وزارت دادگستری ایالات متحده مقامات روسی را به هدایت حملات گسترده علیه یاهو در سال ۲۰۱۴ متهم کردند و احتمالاً پرونده های جدیدی هم در این رابطه تشکیل شود.

گفتنیست تقریباً چهار ماه قبل ورایزن با پرداخت مبلغ ۴.۴۸ میلیارد دلار یاهو را خرید. آنها به خاطر افزایش رقم حساب های هَک شده (یک میلیارد کاربر) رقم پیشنهادی خود را ۳۵۰ میلیون دلار کاهش دادند، اما احتمالاً خبر نداشتند که رقم واقعی سه برابر بیشتر است و شاید نسبت به این اعتراف دیرهنگام، واکنش نشان دهند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato