ریچارد برنسون: تا شش ماه دیگر به فضا می روم

ریچارد برنسون: تا شش ماه دیگر به فضا می روم

روز گذشته «ریچارد برنسون» رییس کمپانی فضایی «ویرجین گلکتیک» اعلام کرد این شرکت تا سه ماه دیگر سفرهای فضایی خود را آغاز کرده و شش ماه دیگر نیز خود او به فضا سفر خواهد کرد.

بر این اساس تاکنون ۷۰۰ مشتری از جمله هنرمندانی مانند برد پیت با پرداخت ۲۵۰ هزار دلار بلیط سفر فضایی را پیش خرید کرده اند.کمپانی ویرجین گلکتیک در سال ۲۰۱۰ با هدف ارائه خدمات گردشگری فضایی تاسیس شد. در سال ۲۰۱۴ سفینه فضایی «SpaceShipTwo» این کمپانی در حین آزمایش دچار سانحه شد که به کشته و زخمی شدن دو خلبان این شرکت انجامید.

پس از این واقعه دو سال طول کشید تا این شرکت توانست موافقت سازمان FAA آمریکا را برای از سرگیری پروازهای آزمایشی جلب کند.

آخرین پرواز آزمایشی ویرجین گلکتیک چند ماه پیش با استفاده از فضاپیماهای جدید «VSS Unity» با موفقیت انجام شد. اگر آزمایش های آتی نیز نتایج موفقیت آمیزی در پی داشته باشد این شرکت می تواند طی ماه های آینده سفرهای تجاری خود را آغاز کند.

این شرکت برخلاف دیگر کمپانی های فضایی از قبیل اسپیس اکس و «بلو ویرجین» پروازهایش را بدون استفاده از راکت های معمولی و با کمک یک هواگرد به نام «VMS Eve» آغاز می کند.

فضاپیمای نصب شده بر روی هوانورد

بر این اساس ابتدا فضاپیما از طریق هواگرد VMS Eve به نقطه ۵۰ هزار پایی از سطح زمین می رود و پس از جدا شدن از آن، موتور راکت وارد عمل شده و VSS Unity را از کره زمین خارج می کند.

برنسون در پاسخ به سوالی در مورد رقابت آنها با «اسپس اکس» گفت:

ما به اندازه ایلان ماسک مشتاق سفر به مریخ نیستیم، بنابرین فکر می کنیم آنها پیش از ما به این سیاره پا بگذارند.

گفتنی است کمپانی اسپس اکس اخیرا اعلام کرده که در سال ۲۰۲۲ فضاپیمای خود را در مریخ فرود خواهد آورد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato