همه چیز درباره آیفون 13
نشت سوخت با خطر آتش سوزی، دردسر تازه تویوتا

نشت سوخت با خطر آتش سوزی، دردسر تازه تویوتا

نشت سوخت در ۲۱ هزار و ۷۰۰ خودروی تولیدی تویوتا می تواند سبب آتش سوزی آن ها شود.

هیچ خودروسازی تمایل به فراخوانی محصولات خود نداشته و یادآوری فراخوانی خودروها به خصوص در مواقعی که علت این فراخوانی احتمال رخ دادن آتش سوزی باشد هرگز چیز خوبی نیست.

کمپانی های خودروسازی ناچار اند در صورت مشاهده مشکلات، مدل های معیوب خود را به تعمیرگاه های مجاز فراخوانده تا پس از رفع نقص و عیب از مشکلات احتمالی آن ها در آینده جلوگیری شود.

Camry 2018

تویوتا به تازگی اعلام کرده است که خودروهای کمری و طیف وسیعی از خودروهای لکسوسی که تولیدی سال ۲۰۱۵ به بعد اند فراخوانی می شوند. این فراخوانی که در همین چند روز گذشته اعلام شده است شامل ۲۱ هزار و ۷۰۰ دستگاه وسیله نقلیه بوده و علت آن احتمال نشت سوخت در این وسایل نقلیه است.

هرچند فراخوانی خودروهای کمری و لکسوس باهم صورت گرفته اما هر مدل مشکل جداگانه ای داشته و علت آن متفاوت است. علت دقیق فراخوانی خودروهای کمری مدل ۲۰۱۸، خطوط سوخت موجود در محفظه موتور آن ها است که به درستی متصل نشده اند.

بنا به گفته تویوتا در حدود ۱۱ هزار و ۸۰۰ دستگاه کمری درگیر این فراخوان بوده و یکی از نشانه های این موضوع پیچیدن بوی بنزین در درون کابین خودروهاست. اگر بنزینی که از خطوط سوختی موتور کمری نشت کرده به یک منبع اشتعال برسد به احتمال زیاد آتش سوزی رخ خواهند داد.

Camry 2018

اما علت فراخوانی طیف وسیعی از لکسوس ها چیز دیگری بوده و این خودروها به دلیل نشتی پمپ سوختشان فراخوانی می شوند. لکسوس هایی که باید برای بازبینی به تعمیرگاه های مجاز تویوتا مراجع کنند مدل های ۲۰۱۵ - ۲۰۱۸ RC F، ۲۰۱۶ - ۲۰۱۸ GS F و ۲۰۱۸ LC 5000 است.

در واقع مشکل اصلی این خودروها پوشش پمپ های بنزین آن هاست که به مرور زمان آسیب دیده و سبب آتش سوزی می شود. در این مورد نیز درست مثل خودروهای کمری اگر سوخت نشت پیدا کرده با یک منبع اشتعال تماس پیدا کند احتراق رخ خواهد داد. بنا به گفته تویوتا در حدود ۹ هزار و ۹۰۰ دستگاه لکسوس درگیر این فراخوانی خواهند شد.

LEXUS GS F

در هر دو مدل لکسوس و کمری، نمایندگی های مجاز تویوتا و لکسوس مسئول رسیدگی بوده و پس از بررسی خودرو، تعمیرات لازم را انجام داده و در صورت نیاز قطعاتی را تعویض می کنند. تمامی این خدمات به صورت رایگان در اختیار مشتریان تویوتا قرار می گیرد.

البته لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر آتش سوزی از این خودروها، نشت سوخت آن ها و یا حتی آسیب های احتمالی این اتفاقات ذکر نشده است.

تویوتا توضیح داده است که مالکان خودروهای یاد شده در اوایل ماه آوریل، ایمیل خود را چک کرده و فراخوان مخصوص خودروی خود را مشاهده کنند.

البته امید می رود که تا آن زمان هیچ خودرویی دچار آتش سوزی نشود. با این حال، مدیران این کمپانی توصیه می کنند مالکان خودروهای یادشده، هرچه زودتر حتی پیش از دریافت ایمیل فراخوانی مخصوص خود به نمایندگی های مجاز تویوتا مراجعه کنند.

LEXUS RC F

پیش از این نیز، این کمپانی فراخوانی های دیگری را اعلام کرده بود. در یکی از بزرگترین فراخوانی های گذشته تویوتا که مربوط به خودروهای تولیدی در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ بود، ۱ میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه در سراسر جهان فراخوانی شده و درست به صورت مشابه احتمال نشتی و رخ دادن آتش سوزی در آن ها بررسی شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato