ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حزب حاکم هند
تکنولوژی

حزب حاکم هند به کلاهبرداری چند صد میلیون دلاری از طریق بیتکوین متهم شد

طبق گزارشی که نشریه هندوستان تایمز منتشر کرده بزرگ ترین حزب سیاسی هند موسوم به کنگره ملی هند، حزب حاکم این کشور را به تلاش برای کلاهبرداری ۷۲۶ میلیون تا ۱۲.۷۸ میلیارد دلاری از طریق بیتکوین ...

طبق گزارشی که نشریه هندوستان تایمز منتشر کرده بزرگ ترین حزب سیاسی هند موسوم به کنگره ملی هند، حزب حاکم این کشور را به تلاش برای کلاهبرداری ۷۲۶ میلیون تا ۱۲.۷۸ میلیارد دلاری از طریق بیتکوین متهم نموده است.

این اتهامات علیه تعدادی از نفرات حزب مذکور مطرح شده که در ایالت گجرات هند مستقر است. سخنگوی کنگره ملی هند مدعی شده که رهبری حزب حاکم پول های غیرقانونی و نامشروع خود را از طریق حواله به ارز مجازی تبدیل کرده.

وی در ادامه اظهار داشته که شکواییه ای با این مضمون را تسلیم اداره پلیس محلی گجرات کرده اما این نهاد به خاطر فشارهای سیاسی از هرگونه اقدام علیه حزب حاکم خودداری می کند. او به خبرنگاران محلی گفت:

ما در این ماز عظیم کلاهبرداری از طریق بیتکوین خواستار بررسی های بی طرفانه تحت نظارت دادگاه عالی هستیم تا حقیقت آشکار شود.

کنگره ملی هند مدعی شده فردی به نام Shailesh Bhatt که پیشتر در دو کلاهبرداری مرتبط با بیتکوین نقش داشته در این مساله دخیل بوده. این فرد ظاهرا چند ماه پیش شکایتی را تسلیم پلیس هند کرده و در آن مدعی شده که پلیس محلی ۲۰۰ بیتکوین از وی اخاذی کرده. بعدها مشخص شد که خود وی این پول ها را از فرد دیگری اخاذی کرده است.

جالب آنکه مقامات قانونی گجرات از نقش داشتن یکی از وکلای حزب حاکم در یک پرونده کلاهبرداری دیگر با بیتکوین خبر داده اند. هم اکنون رسیدگی به این پرونده در دست انجام است و کنگره ملی هند این فرد را به دست داشتن در یک کلاهبرداری دیگر متهم کرده است. به گفته کنگره ملی این فرد تهدید کرده که در صورت دستگیر شدن همه مقامات حزب حاکم را که در این مساله نقش داشته اند لو می دهد.

اتهامات علیه حزب حاکم هند
سخنگوی حزب کنگره ملی از اتهامات علیه حزب حاکم می گوید

حزب کنگره ملی مدعی شده که باطل اعلام کردن برخی اسکانس های هند در سال گذشته تلاشی از جانب حزب حاکم بوده تا پول هایی که به صورت غیرقانونی به دست آورده را قانونی نماید و بخش اعظمی از این کار نیز به واسطه ارزهای مجازی انجام گرفت. حالا حزب کنگره ملی حتی نخست وزیر هند را هم متهم کرده که زحمت بررسی این کلاهبرداری توسط حزب متبوعش را به خود نداده و به سادگی از کنار مساله کلاهبرداری از طریق بیتکوین گذشته است.

در انتها بد نیست اشاره کنیم که مدتی است بازار ارزهای مجازی در هند به شدت داغ شده و حتی جمعی از ستاره های بالیوود و یک تاجر نیز به خاطر کلاهبرداری از طریق بیتکوین (به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار) دستگیر شدند. خود افسران پلیس هند هم حتی در تعدادی کلاهبرداری از طریق پول های مجازی دست داشته اند.

البته نباید از یاد برد که احزاب سیاسی در هند معمولا اتهامات مختلفی را علیه هم مطرح می کنند تا از قدرت یکدیگر بکاهند و به نحوی وجهه هم را مخدوش نمایند. لذا تا زمانی که بررسی های قضایی در این باره آغاز نشود نمی توان از صحت و سقم این ادعاها اطمینان حاصل کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • حمید
  حمید | ۱۷ تیر ۱۳۹۷

  اگه الان ایران بود
  با دلار ۴۲۰۰ تومنی بیت کوین میخریدن و بعد بالا می‌کشیدند و هم از دلار سود می‌بردند هم از بیت کوین

  تازه مردم هم بهشون رای میدن
  ای خدااااا یا وجود نداری یا خودتم با دزد ها دستت تو یه کاسس

مطالب پیشنهادی