تصاویر افشا شده از رابط کاربری جدید سامسونگ تغییرات بزرگی را نشان می دهند

تصاویر افشا شده از رابط کاربری جدید سامسونگ تغییرات بزرگی را نشان می دهند

کمپانی سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن های هوشمند در دنیا، همواره در زمینه به روزرسانی های نرم افزاری کند عمل کرده و در این زمینه مقابل رقبا کاستی هایی دارد. اما حالا تصاویری منتشر شده که نشان می دهند شرکت کره ای چند وقتی است که توسعه نسخه جدید رابط کاربری بعدی خود برای اندروید تحت عنوان «Samsung Experience 10» را آغاز کرده است.

لازم به اشاره است که رابط کاربری مورد بحث مبتنی بر اندروید ۹ پای و برای گلکسی اس ۹ پلاس در دست توسعه بوده و مسلماً در حال حاضر کاملاً منسجم و بدون باگ نیست. با این وجود اسکرین شات های افشا شده از Samsung Experience 10 تصویر نسبتاً کاملی از آن را ارائه می دهند.

از لاک اسکرین (صفحه قفل) که شروع کنیم، شاهد تغییر فونت به کار رفته و انتقال ساعت و تاریخ به وسط صفحه هستیم. درضمن حالا آیکون های دسترسی سریع (دوربین و تماس) جای خود را به نوارهای رنگی زیر اسم این اپلیکیشن ها داده اند.

منوی اپلیکیشن های اخیر حالا فهرست برنامه ها را به صورت افقی نشان می دهد

مهمترین تغییری که با بازکردن تلفن هوشمند نمایان می شود، حضور دکمه های مجازی جدید و ساده سازی شده است که البته می توان آنها را غیر فعال کرد و از یک رابط کاربری مبتنی بر ژست های حرکتی بهره برد. همچنین منوی اپلیکیشن های اخیر نیز دستخوش تغییر شده و حالا فهرست را به صورت افقی نشان می دهد.

سامسونگ پنل اعلانات را هم تغییر داده و در این بخش با رابط کاربری کارتی (با گوشه های گرد) مواجه هستیم. در کنار موارد مورد اشاره، کمپانی بالاخره از تم تیره نیز در رابط کاربری خود استفاده کرده است.

اپلیکیشن های تماس، پیام ها، ایمیل، دوربین، گالری و بیکسبی نیز با تمرکز بر ساده سازی تجربه کاربری و همچنین استفاده از گوشه های گرد در طراحی، به روزرسانی شده اند.

در مجموع می توان گفت سامسونگ رابط کاربری خود را دستخوش تغییرات بزرگی کرده که چنین تغییراتی با توجه به تازه وارد بودن اندروید ۹، قابل تحسین هستند. البته نباید تأثیر پروژه Treble گوگل را در افزایش سرعت سامسونگ نادیده گرفت.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato