بنچمارک‌ها از عملکرد قدرتمند مک بوک پرو با کارت گرافیک AMD Vega خبر می‌دهند

بنچمارک‌ها از عملکرد قدرتمند مک بوک پرو با کارت گرافیک AMD Vega خبر می‌دهند

اپل هفته پیش گزینه های جدیدی را برای ارتقای مک بوک پرو ۱۵ اینچی خود به کاربران ارائه کرد که امکان استفاده از کارت گرافیک های Radeon Pro Vega 16 و Radeon Pro Vega 20 را فراهم می کنند.

حالا نتایج بنچمارک نسخه مجهز به وگا ۲۰ منتشر شده که پیشرفت قدرت پردازشی مدل مورد بحث را در مقایسه با نسخه مجهز به Radeon Pro 560X (که پیش از این قدرتمندترین مک بوک پرو ۱۵ اینچی بود) نشان می دهد.

مک بوک پرو

کارت گرافیک جدید تا ۲۰ درصد توان پردازشی مک بوک پرو را ارتقا داده است

مک بوک پرو مورد بحث با پردازنده ۲.۶ گیگاهرتزی Core i7، کارت گرافیک Radeon Pro Vega 20، رم ۱۶ گیگابایتی و حافظه SSD یک ترابایتی توانست در بنچمارک OpenCL امتیاز ۷۲۷۹۹ را کسب کند. در ضمن بنچمارک های دیگر با نسخه مجهز به پردازنده Core i9 امتیازهای ۷۵۸۱۷ تا ۸۰۰۰۲ را نشان می دهند که در مقایسه با عدد ۶۵۰۰۰ برای مک بوک پروهای مجهز به Radeon Pro 560X، پیشرفت قابل توجهی به حساب می آید.

از سوی دیگر در استاندارد Metal 2 که اپل آن را معتبرتر از OpenCL می داند، مک بوک پرو ۱۵ اینچی جدید با چیپست Core i9 توانسته امتیاز ۷۳۹۵۳ را کسب کند که باز هم از رکورد  ۵۷۰۰۰ نسخه قبلی (با گرافیک ۵۶۰X) بسیار بهتر است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، تنها مک بوک پرو قدرتمندتر با کارت گرافیک وگا ۲۰ مورد بنچمارک قرار گرفته و اطلاعی از عملکرد مدل مجهز به Radeon Pro Vega 16 در دست نیست. در ضمن بنچمارک های مربوط به CPU در نسخه های قبلی و کنونی تفاوتی با هم ندارند چرا که این بخش دچار تغییر نشده.

گفتنی است کارت گرافیک های سری وگا تنها برای مک بوک پرو ۱۵ اینچی قابل سفارش بوده که قیمت پایه این لپ تاپ از ۲۷۹۹ دلار شروع می شود. همچنین اضافه شدن کرات گرافیک های وگا ۱۶ و وگا ۲۰ به ترتیب ۲۵۰ و ۳۵۰ دلار به قیمت نهایی اضافه می کنند و در صورت سفارش پردازنده Core i9 و رم ۳۲ گیگابایتی، برچسب قیمت مک بوک پرو رقم ۳۸۴۹ دلار را نشان خواهد داد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato