جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

هزینه پنهان ترافیک در شهرهای بزرگ جهان چقدر است؟

برای بسیاری از مردم رفت و آمد به سر کار بخشی جدا نشدنی از اتفاقات زندگی روزمره است. در شهرهای کوچک که معمولا خبری از ترافیک در آنها نیست، این مساله وقت زیادی نگرفته و افراد می توانند در زمانی کوتاه به محل کار یا خانه خود برسند.

اما در شهرهای بزرگ به دلیل وجود ترافیک در اکثر مواقع، وضعیت برعکس بوده و میزان قابل توجهی از وقت ارزشمند شهروندان در خیابان ها تلف می شود. تحقیقی که اخیرا توسط موسسه Sky Blue Credit انجام شده، حکایت از آن دارد منتظر ماندن مردم ایالات متحده در ترافیک، هر ساله هزینه های هنگفتی به آنها تحمیل می کند.

داده های این موسسه نشان می دهند چنانچه یک فرد آمریکایی دارای حداقل دستمزد فدرال 7.25 دلار باشد، به طور غیر مستقیم سالانه 1,068 دلار از ترافیک متضرر می شود.

really-bad-traffic-congestion-in-the-big-city

همانطور که می توان حدس زد فاصله محل کار و محل سکونت و همچنین نسبت تراکم فاکتورهای تعیین کننده در میزان ضرر و زیان ناشی از ترافیک هستند.

برای مثال در نیویورک که فاصله محل کار و سکونت ساکنین بیش از سایر ایالت ها است، به طور میانگین هر فرد سالانه 11.9 روز را در ترافیک سپری می کند. این رقم در مریلند 11.8 و در نیوجرسی 11.4 روز محاسبه شده است.

image1

میزان زمان رفت و آمدهای سالانه در هر ایالت (اعداد بر حسب روز)

با در نظر گرفتن حداقل میزان دستمزد فدرال معلوم می شود هر کدام از ساکنین نیویورک سالانه 2,073.50، مریلندی ها 2,054.65 و اهالی نیوجرسی 1,979.25 دلار از ترافیک خسارت می بینند.

image3

میزان هزینه فرصت بر اساس میانگین زمان رفت و آمد و حداقل دستمزد در ایالات مختلف

نکته حائز اهمیت اینکه در تحقیق Sky Blue Credit زیان مالی بر اساس فرصت های از دست رفته محاسبه شده و به صورت مستقیم با دستمزدها در ارتباط نیست. به عبارت بهتر مقدار زیان مطابق با پتانسیل افراد در بهره برداری از زمان های یاد شده بدست آمده است.

در سوی مقابل افرادی که در نقاط مرکزی زندگی می کنند، وقت کمتری را حین رفت و آمد به محل کار از دست می دهند. برای نمونه در داکوتای جنوبی افراد سالانه 6.1 روز را در ترافیک سپری می کنند. در داکوتای شمالی و مونتانا هم این رقم به ترتیب با 6.2 و 6.4 روز برابر است. میزان هزینه فرصت در سه ایالت فوق به ترتیب 1,068.17، 1,074.45 و 1,118.43 دلار برای هر فرد برآورد شده است.

هزینه ناشی از ترافیک

میزان هزینه رفت و آمد سالانه در هر ایالت

همانگونه که مشاهده می کنید معضل ترافیک در یک کشور پیشرفته هر ساله هزینه های فوق العاده سنگینی را به بار می آورد. در کنار فرصت های از دست رفته و زیان های اقتصادی، مشکلات دیگری نظیر بر هم خوردن آرامش، آلودگی هوا و بیماری های تنفسی از پیامدهای منفی این معضل هستند.

از آنجا که تهران یکی از پر ترافیک ترین شهرهای جهان محسوب می شود، به نظر می رسد که محاسبه چنین آماری می تواند حقایق بسیاری را در مورد زیان های تمرکز مشاغل در این شهر آشکار کند، هرچند که علیرغم روشن بودن ابعاد این مشکل، تاکنون هیچ طرح موفقی در راستای تمرکز زدایی از پایتخت انجام نشده است.

منبع:
motor1
برچسب ها

مطالب مرتبط

به جای اتلاف وقت در ترافیک، چقدر می توان درآمد کسب کرد؟

این روزها معضل ترافیک در همه شهرهای بزرگ جهان به دغدغه مردم و مقامات تبدیل شده و سیاست‌های جدیدی برای حل این مشکل در دستور کار مسئولان قرار گرفته است. برنامه‌ریزان شهری و سیاست‌گذاران سرتاسر جهان در حال بررسی راه‌هایی هستند که بتوانند به وسیله آنها در شهرها از اتلاف وقت و انرژی شهروندان بکاهند... ادامه مطلب

گزارش دیجیاتو از چالش های بزرگ طرح ترافیک پایتخت

شمارش معکوس برای اجرای طرح ترافیک جدید شروع شده است، گفته می‎شود طرح جدید از نیمه‌های اردبیهشت ماه سال جاری آغاز می‌شود و به عمر چهار ساله طرح ترافیک فعلی پایان می‌دهد.منتها نه به شکل که شورای اسلامی شهر تهران می‌خواست و نه آنطور که شورای ترافیک تهران به آن رضایت کامل دارد.ورود به شرط... ادامه مطلب

وقتی متخلفان جریمه نمی شوند؛ ابهام در مورد شیوه اجرای طرح ترافیک ۹۷

طرح جدید ترافیک با بحث و جدل بسیار اجرایی شد اما چنان که از قبل پیش‌بینی شده بود اجرای این طرح کار آسانی نیست و نیاز به تجهیزات و زیرساخت‌هایی دارد که تاکنون فراهم نشده است؛ یعنی همان دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده که حکم مهم‌ترین رکن اجرایی شدن طرح را دارند.  چندى پيش معاون... ادامه مطلب

افزایش ساعات طرح ترافیک در تهران؛ آخرین خبرها در مورد طرح ترافیک 97

قصه دنباله دار طرح ترافیک 97 تهران همچنان ادامه دارد و حالا در این زمینه خبر می رسد که اجرای مرحله بدون جریمه (ارشادی) این طرح از 15 تا 31 اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد.براین اساس افرادی که در این بازه زمانی وارد محدوده طرح ترافیک شوند، پیامکی دریافت خواهند کرد که آن ها را... ادامه مطلب

روش استعلام میزان بدهی رانندگان در طرح ترافیک تهران

افرادی که می ‌خواهند با خودروی شخصی خود در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، باید قبل از اولین ورود، اطلاعات شخصی و خودرو خود را در سامانه my.tehran.ir ثبت‌ نام کنند.سامانه «تهران من» با اضافه کردن گزینه «استعلام بدهی» این امکان را به همه شهروندان می ‌دهد که از میزان بدهی طرح ترافیک خود باخبر... ادامه مطلب

ال آر تی؛ راه حل جدید شهرداری برای گشایش گره ترافیک تهران

محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به تازگی و در خلال نمایشگاه مطبوعات نظرات تازه ای را در مورد شرایط ترافیک تهران بیان کرده است که مرور آن ها خالی از لطف نیست.به گفته ایشان: مشکل شهر تهران کمبود فضا نیست؛ مشکل تردد تعداد بسیار زیاد خودروها است و اگر به... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x