خودروهای عجیب بخش خدمات درمانی دوبی؛ آمبولانس های سوپر اسپرت

خودروهای عجیب بخش خدمات درمانی دوبی؛ آمبولانس های سوپر اسپرت

در سال های اخیر پلیس دوبی با اضافه کردن برخی از گرانقیمت ترین خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت به ناوگان خود، توجهات زیادی را جلب کرده است. مدل های موجود در ناوگان پلیس دوبی به حدی خاص و جذاب هستند که تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی این شهر شده اند!

dubai police

حال خبر می رسد بخش خدمات آمبولانس دوبی نیز روشی مشابه را در پیش گرفته و دو مدل اسپرت مطرح را به جمع خودروهای خود افزوده است. این دو مدل عبارتند از نیسان GT-R و شورولت کوروت C7 گرند اسپرت.

به احتمال زیاد خواهید پرسید چنین مدل هایی چگونه می توانند نقش یک آمبولانس را ایفا کنند؟ در پاسخ باید گفت نیروهای امدادی از نیسان GT-R و شورولت کوروت C7 گرند اسپرت برای گشت زنی در مناطق توریستی یا رسیدن به صحنه های تصادف در سریع ترین زمان ممکن کمک خواهند گرفت. بنابراین قرار نیست از این اتومبیل ها برای حمل بیمار یا مصدوم استفاده شود.

dubai-ambulance-corvette

به منظور سازگاری با کاربردهای امدادی تغییراتی در نیسان GT-R و شورولت کوروت C7 گرند اسپرت داده شده است. از جمله اینکه تجهیزات مربوط به CPR و کپسول های اکسیژن در آنها نصب شده و بدنه آنها به رنگ قرمز و آبی درآمده تا در خیابان ها به راحتی قابل تشخیص باشند.

بخش خدمات آمبولانسی دوبی معتقد است در صورت استفاده از نیسان GT-R و شورولت کوروت C7 گرند اسپرت در عملیات امدادی، زمان حضور در محل حادثه نصف می شود.

nissan GT-R

پیش از این خودروهای اسپرت دیگری چون فورد ماستنگ، داج چلنجر و لوتوس اِوُرا نیز توسط بخش خدمات آمبولانسی دوبی به کار گرفته شده اند.

بد نیست اشاره کنیم با توجه به حضور مدل هایی چون استون مارتین One-77، بوگاتی ویرون گرند اسپرت، پورشه 918 اسپایدر، فراری FF، نیسان GT-R، مکلارن 12C، لامبورگینی اونتادور، ب ام و M6 گرن کوپه، برابوس G63 AMG، آئودی R8 V10 و مرسدس بنز SL 63 AMG در ناوگان پلیس دوبی می توان خیابان های این شهر را یک نمایشگاه دائمی برای عشاق خودرو دانست!

 

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato