ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استیضاح دونالد ترامپ
تکنولوژی

اپل واچ دردسرساز؛ سناتورهای آمریکایی به قانون شکنی متهم شدند

جلسات رسمی استیضاح دونالد ترامپ در حالی آغاز شده که ۸ نماینده به خاطر همراه داشتن اپل واچ به زیر پا گذاشتن از قانون ممنوعیت استفاده از ابزارهای الکترونیکی طی استیضاح متهم شده اند. دونالد ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰

جلسات رسمی استیضاح دونالد ترامپ در حالی آغاز شده که ۸ نماینده به خاطر همراه داشتن اپل واچ به زیر پا گذاشتن از قانون ممنوعیت استفاده از ابزارهای الکترونیکی طی استیضاح متهم شده اند.

دونالد ترامپ به سوءاستفاده از قدرت برای تحت فشار گذاشتن رییس جمهور اوکراین متهم شده و باید طی استیضاح به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. بر اساس قوانینی که هفته گذشته منتشر شد سناتورها از همراه داشتن هر ابزار الکترونیکی طی این نشست مهم منع شده اند:

استفاده از دستگاه های الکترونیکی یا موبایل در اتاق جلسه ممنوع است و این ابزارها باید در محفظه اتاق تعویض لباس قرار داده شوند.

استیضاح دونالد ترامپ
میچ مک‌کانل و دستیارش

علی رغم این ممنوعیت ۶ سناتور جمهوری خواه و ۲ سناتور دموکرات به همراه دستیار «میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا اپل واچ را با خود به جلسه استیضاح برده اند. اپل واچ قابلیت ارسال پیام یا ضبط صدا را دارد و در مدل های جدیدتر می توان بدون نیاز به وای فای و از طریق LTE به شبکه متصل شد؛ بنابراین امکان ارسال سریع تمامی گفت و شنودهای جلسه به رسانه ها وجود دارد.

تد کروز، یکی دیگر از سناتورهای سرشناسی است که به استفاده از موبایل حین استیضاح دونالد ترامپ متهم شده است. با این حال مدرکی دال بر این ادعا ارائه نشده و معاونش هم این اتهام را رد کرده است. جالب اینجاست اکانت توییتر وی همان زمان در واکنش به این ادعا تصویری از یک گوشی را با این متن منتشر کرد: «بیاید ببریدش».

دلیل خاصی برای این ممنوعیت ارائه نشده اما احتمالا به خاطر نگرانی از ضبط گفتگوها و ایجاد جنجال از طریق انتشار آن در شبکه های اجتماعی یا تنها به خاطر جلوگیری از پرت شدن حواس نمایندگان وضع شده است.

مجلس نمایندگان ایالات متحده از سه سال قبل تصویربرداری یا ضبط صدا را ممنوع کرده و ۲۵۰۰ دلار جریمه هم برای خاطیان در نظر گرفته است. هرچند این محدودیت در جلسات استیضاح گسترده بوده و تمامی ابزارهای الکترونیکی را در بر می گیرد اما به نظر نمی رسد جریمه ای برای تخطی از آن تعیین شده باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی