همه چیز درباره آیفون 13
مروری بر تغییرات امنیتی iOS 14

مروری بر تغییرات امنیتی iOS 14

در جریان رویداد WWDC 2020، اپل از نسخه جدید iOS رونمایی کرد و مثل همیشه بیشتر و حیاتی‌تر از قبل روی «امنیت» تاکید داشت. به این ترتیب که قابلیت‌هایی تازه مثل مخفی کردن محل دقیق لوکیشن، جلوگیری از دنبال شدن توسط اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها، و واضح‌تر بودن استفاده از میکروفن یا دوربین در برنامه‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته.

همانطور که می‌دانید امنیت همیشه فاکتوری مهم برای اپل بوده و به همین خاطر در WWDC سال گذشته از Sign in With Apple رونمایی کرد. قابلیتی که به لطف آن کاربران می‌توانند از اطلاعاتشان به نحو بهتری حفاظت کرده، تعداد رمزهای عبور گوناگون را کاهش داده، و نرخ ارسال داده‌ها برای توسعه‌دهندگان را مدیریت کنند.

حالا با iOS 14 توسعه دهندگان می‌توانند به کاربران اجازه دهند حساب کاربری فعلی خود را به Sign in With Apple تغییر دهند، و در عین حال تمام پیشرفت و جزئیات اکانت خود را حفظ کرده و همچنین از قابلیت‌های اضافی حساب کاربری اپل نیز بهره ببرند.

علاوه بر این اپل می‌خواهد در زمینه امکان ردیابی داده‌ها و اطلاعات توسط اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نیز واضح‌تر از قبل عمل کند. به این معنا که مثلا اگر یک برنامه از میکروفن یا دوربین شما استفاده کند، علامتی نارنجی رنگ در گوشه تصویر نمایشگر پدیدار خواهد شد.

همچنین تمام اپلیکیشن‌ها در رابطه با امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگر برنامه‌ها و سایت‌هایی که متعلق به شرکت‌های دیگر هستند نیز هشدار خواهند داد و از شما می‌خواهند که در صورت تمایل مجوز این کار را بدهید. ضمن اینکه کاربر می‌تواند به یک برنامه خاص اجازه دنبال کردن دقیق محل حضورش را ندهد، و آن اپلیکیشن صرفا بتواند لوکیشن حدودی او را در اختیار داشته باشد.

در نهایت نیز iOS 14 برای تمام اپلیکیشن‌های حاضر در اپ استور برچسبی مخصوص حاوی اطلاعات کامل و سیاست‌های حفاظت داده‌ها در نظر خواهد گرفت تا کاربر هنگام دانلود و حتی موقع استفاده از آن بداند چه اطلاعاتی را در اختیار توسعه دهنده قرار می‌دهد و چه چیزهایی دنبال خواهد شد. این موضوع با همراهی سیستم جلوگیری از دنبال کردن برنامه‌ها، به نوعی با تبلیغات بومی‌سازی شده نیز مبارزه خواهد کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato