نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید]

نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید]

سگ رباتیک «اسپات» تاکنون برای معاینه از راه دور بیماران مشکوک به کرونا، بارکشی، چوپانی و گشت زنی در محیط‌های نظامی به کار گرفته شده است. حال یک شرکت معماری بریتانیایی از این ربات چهارپا برای تصویربرداری از پروژه‌های ساختمانی و نظارت بر پیشرفت کارها استفاده کرده است.

شرکت معماری بین الملی Foster + Partners که مقر آن در لندن واقع شده، توانایی سگ رباتیک اسپات در نقشه‌برداری از پروژه های ساختمانی و انجام کارهای روتین و تکراری را ارزشمند توصیف کرده و قابلیت این ربات در جمع‌آوری داده‌های باکیفیت و حجیم را تحسین می‌کند.

Foster + Partners می‌گوید بوسیله اسپات نقشه‌ برداری از پروژه های ساختمانی برای نظارت بر پیشرفت پروژه آسان تر شده و انجام مقایسه‌های پیوسته با مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) راحت تر شده که در نهایت به صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها منجر می‌شود. برای اطمینان از اینکه پروژه ساختمان‌سازی به موقع و مطابق بودجه تخصیص یافته به اتمام می‌رسد، تغییرات در فرآیند ساختمان‌سازی باید به طور مداوم ردیابی شده و اندازه گیری شوند تا مشکلات احتمالی زودتر شناسایی و رفع شوند.

از آنجا که بیشتر پروژه‌های ساختمانی توسط چندین پیمانکار انجام می‌شوند باید فرآیندی را مشخص کرد که نظارت سریع، مداوم، منسجم و دقیق بر کارها امکان پذیر می‌کند. سگ رباتیک اسپات به عنوان یک ناظر این خلاء را پر کرده و فرآیند ساختمان‌سازی را بهینه کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.