ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت بیت کوین
تکنولوژی

ارزش بیت‌کوین برای نخستین بار از ۲۲ هزار دلار گذشت

ارزش هر واحد بیت‌کوین برای نخستین بار از زمان معرفی این ارز دیجیتال از ۲۰ هزار دلار عبور کرده و پس از ساعاتی به ۲۲۱۸۴ دلار رسید. بیت‌کوین طی سال گذشته روند صعودی خیره کننده‌ای ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۷ آذر ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۹

ارزش هر واحد بیت‌کوین برای نخستین بار از زمان معرفی این ارز دیجیتال از ۲۰ هزار دلار عبور کرده و پس از ساعاتی به ۲۲۱۸۴ دلار رسید.

بیت‌کوین طی سال گذشته روند صعودی خیره کننده‌ای را در پیش گرفت به گونه‌ای که بر اساس داده‌های صرافی «کوین‌بیس» ارزش آن از دسامبر گذشته تا کنون ۲۳۰ درصد رشد داشته است. این رالی صعودی در نهایت منجر به این شد که قیمت آن ساعاتی قبل به ۲۲۱۸۴ دلار برسد. در عین حال برخی اقتصاددانان نظیر «گلن گودمن»، نویسنده کتاب پرفروش «معامله‌گر کریپتو» نسبت به تورمی بودن ارزش بیت‌کوین به معامله‌گرهای تازه وارد هشدار می‌دهند.

بیت کوین

از نظر این متخصص که در «مدرسه اقتصاد لندن» مشغول به فعالیت است، هدف تعدادی از نهنگ‌های وال استریت یا همان سرمایه‌گذاران عمده بیت کوین از تبلیغ درباره پتانسیل‌های این ارز دیجیتال، تشویق دیگران به خرید بیت‌کوین است که در نهایت به افزایش بهای آن منجر می‌شود:

«هرچند من نسبت به چشم‌انداز بلند مدت بیت‌کوین خوش‌بینم اما چهار سال پیش هم شرایط مشابهی را داشتیم که طی آن بیت کوین رکورد جدیدی را بر جای گذاشت اما طی دو هفته ارزش آن بیش از یک سوم سقوط کرد. هر چند تضمینی برای تکرار تاریخ نیست اما باید از آن درس گرفت.»

از طرف دیگر کارشناسان دیگری نظیر «سرگئی نازاروف»، از بنیانگذاران «چین‌لینک» دیدگاه‌های دیگری را مطرح می‌کنند. از نظر نازاروف عبور بیت کوین از مرز ۲۰ هزار دلار سه تئوری را درباره نقش بیت‌کوین به عنوان جایگزین سیستم مالی فعلی اثبات می‌کند.

نظریه اول تداوم افزایش تورم است که باعث شده شرکتی مثل پی‌پل به بیت‌کوین روی آورد؛ نظریه دوم گسترش استفاده سازمان‌ها از راه حل‌های مبتنی بر کریپتو است و در نهایت تئوری سوم که بر امنیت بالاتر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز برای محصولات مالی تاکید دارد.

«الکس ماشینسکی»، مدیرعامل «سلسیوس نتورکس» هم بر این باور است که قیمت بیت‌کوین می‌تواند سال آینده به ۳۰ هزار هم دلار برسد اما پیش از آن چندین بار بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار نوسان خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی