ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اندروید به قابلیت «هایبرنیشن» برای کاهش حجم اپ‌ها مجهز خواهد شد

تیم پروژه منبع باز اندروید در حال کار بر روی قابلیت جدیدی به نام خواب زمستانی یا هایبرنیشن (Hibernation) است که باعث کاهش میزان مصرف حافظه برنامه‌های غیرقابل استفاده می‌شود. ویژگی هایبرنیشن هنوز در مراحل ...

تیم پروژه منبع باز اندروید در حال کار بر روی قابلیت جدیدی به نام خواب زمستانی یا هایبرنیشن (Hibernation) است که باعث کاهش میزان مصرف حافظه برنامه‌های غیرقابل استفاده می‌شود. ویژگی هایبرنیشن هنوز در مراحل اولیه توسعه است اما ممکن است در اندروید 12 گنجانده شود. هنوز هیچ تاریخ انتشار رسمی برای اندروید 12 اعلام نشده.

قابلیت هایبرنیشن چه قابلیتی را در اختیار ما می‌گذارد؟ قابلیت هایبرنیشن اندروید بسته به اینکه برای یک کاربر یا تمام کاربران فعال باشد، متفاوت عمل خواهد کرد. در واقع اگر کاربری از یک دستگاه چند کاربره از قابلیت هایبرنیشن استفاده کند، حافظه پنهان اپلیکیشن مرتبط با آن کاربر پاک می‌شود و حافظه دستگاه کمی خالی می‌شود.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر همه‌ کاربران، اپلیکیشنی را در وضعیت هایبرنیشن قرار دهند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ از آن جایی که این قابلیت هنوز در دسترس نیست و اطلاعات زیادی از آن به بیرون درز نکرده هنوز مشخص نیست که در این شرایط سیستم عامل چه کاری انجام خواهد داد. همچنین دقیقا مشخص نیست که چه‌چیزی باعث می‌شود یک اپلیکیشن بتواند در حالت هایبرنیشن قرار بگیرد. ممکن است این قابلیت به طور خودکار زمانی اتفاق بیفتد که از برنامه‌ای برای مدت زمان مشخصی استفاده نشده باشد حتی ممکن است این قابلیت به صورت دستی تنظیم شود.

همانطور که از نام این قابلیت پیداست، برنامه استفاده شده برای همیشه پاک نخواهد شد بلکه پاک کردن حافظه پنهان و فشرده سازی اطلاعات آن باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار بگیرد.

باید به این نکته توجه داشت که قابلیت هایبرنیشن اندروید با قابلیت‌های مشابه ارائه شده توسط برخی اپلیکیشن‌ها و ماژول‌های Xposed که مثل حالت Doze اندروید اجرای اپ‌ها را متوقف می‌کنند، تفاوت دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی