همه چیز درباره آیفون 13
قابلیت مسیریابی گوگل مپس برای کاربران ایرانی فعال شد

قابلیت مسیریابی گوگل مپس برای کاربران ایرانی فعال شد

قابلیت Navigation که از ویژگی‌های‌ اصلی گوگل مپس در مسیریابی است، برای کاربران ایرانی فعال شد. Navigation بهترین مسیر رسیدن به مقصد را به صورت گام‌به‌گام و همراه با راهنمایی صوتی به نمایش می‌گذارد.

گوگل مپس به خاطر رابط کاربری ساده، نقشه دقیق و قابلیت‌های متنوع بین کاربران ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار است اما به واسطه تحریم‌ها برخی از قابلیت‌های آن از جمله ابزار بسیار کاربردی مسیریابی یا Navigation تا کنون در دسترس نبود. خوشبختانه گوگل از ساعاتی قبل این ویژگی را در کنار قابلیت به اشتراک‌گذاری موقعیت برای کاربران ایرانی فعال کرده است.

قابلیت Navigation مشابه مسیریابی در اپ‌های ویز، نشان و بلد است. کافی است در گوگل مپس مقصد خود را وارد کرده و به جای Directions روی آیکون شبیه به مثلث با عنوان Start در بخش پایینی ضربه بزنید تا بهترین مسیر به صورت Turn by turn یا پیچ به پیچ انتخاب و ترسیم شود. در بخش فوقانی نمایشگر راهنمایی‌های مهم پیش از تغییر مسیر بعدی درون کادر سبز رنگ با فونت درشت نمایش داده می‌شود.

در این حالت نه تنها اطلاعات ترافیکی مسیر با رنگ‌های مختلف به تصویر کشیده می‌شود، بلکه راهنمای صوتی نیز برای یافتن مسیر بدون نیاز به تماشای مداوم اسکرین در دسترس قرار دارد. همچنین زمان تخمینی رسیدن به مقصد و فاصله نیز محاسبه خواهد شد.

در صورتی که روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر ضربه بزنید، مسیرهای جایگزین هم به شما نشان داده می‌شود اما معمولا مسیر اولیه‌ای که خود مپس پیشنهاد می‌کند، بهترین گزینه است.

در حال حاضر اغلب کاربران ایرانی برای جهت‌یابی Turn by turn از اپ‌های نشان و بلد استفاده می‌کنند اما با توجه به حجم قابل توجه اطلاعاتی که گوگل از کاربران در حال عبور و مرور در کوچه و خیابان دریافت می‌کند، احتمالا سرویس نقشه این شرکت کارآمدتر از آب درخواهد آمد. دیگر قابلیتی که به تازگی فعال شده امکان به اشتراک گذاری موقعیت است.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato