ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نورالینک
مالی و سرمایه گذاری

ارزش نورالینک در پی دریافت مجوز برای انجام آزمایش انسانی، به 5 میلیارد دلار رسید

طبق گزارشی پس از دریافت تأییدیه سازمان غذا و دارو، ارزش این استارتاپ به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

نورالینک، استارتاپ ایمپلنت مغزی ایلان ماسک که دو سال پیش در دوره جمع‌آوری سرمایه خصوصی خود نزدیک به 2 میلیارد دلار ارزش داشت، اکنون براساس گزارشی، از نظر معاملات انجام‌شده ارزشی در حدود 5 میلیارد دلار دارد.

استارتاپ متعلق به ایلان ماسک اوایل ماه جاری موفق شد تا مجوز آزمایش بالینی انسانی خود را از سازمان غذا و داروی (FDA) دریافت کند و رویترز در گزارش خود ذکر می‌کند که همین موضوع باعث شده است ارزش نورالینک از آن زمان به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کند.

چالش‌های پیش روی نورالینک برای تجاری‌سازی ایمپلنت خود

بااین‌حال به گفته کارشناسان، نورالینک هنوز چندین سال تا زمان دریافت مجوز استفاده تجاری از ایمپلنت مغزی خود فاصله دارد. به گفته «کیپ لودویگ»، مدیر برنامه مهندسی عصبی مؤسسه ملی بهداشت ایالات‌متحده (NIH)، در خوشبینانه‌ترین حالت، تجاری‌سازی ایمپلنت مغزی Neuralink حداقل 10 سال دیگر طول خواهد کشید.

این استارتاپ همچنین با چالش‌های دیگری مانند تحقیقات فدرال به‌دلیل سوء‌استفاده از میمون‌ها مواجه است.

رویترز براساس یک ایمیل، در ادامه گزارش خود توضیح می‌دهد که پس از دریافت تأییدیه FDA، نورالینک به‌دنبال فروش سهام خود با قیمت 55 دلار به سرمایه‌گذاران خصوصی بود که ارزش کلی‌اش را به 7 میلیارد دلار می‌رساند. بااین‌حال نمی‌دانیم این استارتاپ متعلق به ایلان ماسک موفق به فروش سهامش با این قیمت شده است یا خیر. ارزش کنونی 5 میلیارد دلار براساس معاملات انجام‌شده است.

ماسک برای پروژه ایمپلنت مغزی نورالینک ایده‌های بلندپروازانه‌ای دارد و می‌گوید از این تراشه می‌توان برای درمان چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی در افراد سالم و ناتوان کمک گرفت. او حتی او مدعی شده است که از این فناوری می‌توان برای وب‌گردی یا تله‌پاتی نیز استفاده کرد.

در آخر باید اشاره کرد که شرکت Synchron نیز در سال 2021 موفق شد مجوز مربوط به آزمایش رابط مغز و کامپیوتر خود را از FDA دریافت کند و سال گذشته اولین پروژه کاشت تراشه خود را روی یک بیمار آمریکایی انجام داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

    ۱۰ سال رو شما میگی با توجه به روال عادی ولی درنظر بگیر ایلان ماسک این پروسه رو خیلی کوتاه میکنه

مطالب پیشنهادی