گوش دادن؛ بهترین راه برای یافتن ایده جهت شروع کسب و کار

کسانی ایده های خوبی به دست می آورند که خوب به مردم اطراف شان گوش می دهند. متاسفانه با دنیایی مملو از اتفاقات، به سختی می توان دهان را بسته و گوش را باز کرد. اما بهترین نتایج عاید کسانی می شوند که خوب گوش می دهند.

منظور از خوب گوش دادن این نیست که صبر کنید تا نوبت صحبت کردن شما برسد بلکه این است که به هنگام صحبت کردن دیگری به دنبال لغات مفیدی باشید که از دهان او بیرون می آید.

Jim Breyer، یکی از مدیران فیسبوک راز موفقیت مارک زاکربرگ را در خوب گوش دادنش می داند. او می گوید:

«کارآفرینان زیادی به دفتر مدیریت فیسبوک می آیند تا ایده ها و خدماتی که می توانند به فیسبوک ارائه دهند را درمیان بگذارند و زاکربرگ به حرف های همه ی آنها به خوبی گوش می دهد.»

«جوانان از نصیحت خسته اند» عبارتی است که بدون آنکه به مزایای نصیحت و خوب گوش دادن فکر شود به باور تبدیل شده است. نصیحت، تجربه ی عمر یک شخص است. یک جوان باهوش مانند زاکربرگ به نصایح افراد قابل اعتماد و فرهیخته گوش می دهد تا بهترین فرصت ها را از آنها برای خود بسازد.

پذیرای ایده های جدید باشید

اگر در جلسات کاری که با کارمندان تان می گذارید همیشه شما سخن بگویید، فرصت گوش دادن به مشکلات و راه حل ها را از نقطه نظر دیگران از دست می دهید. با این کار دیدتان هرگز وسیع نمی شود.

اخیرا ایلان ماسک از نصیحت یک کلاس پنجمی در توییتر، ایده ی عالی بدست آورده است. او نیز مانند مارک شنونده ی خوبی است و به جای اینکه به سن پسربچه نگاه کند ایده ی او را دید.

برای درک بیشتر گوش دهید، نه پاسخ دادن

جلسات همفکری برای ایده یابی نباید نمایشی باشد. بلکه دلیل برقراری این جلسات باید علاقه ی شما به شنیدن حرف های کارمندان تان باشد. حرفی که کارمندتان می زند تنها یک بار اتفاق می افتد، پس به دقت به او گوش دهید. کارمندان به خوبی می فهمند شما واقعا علاقمند به شنیدن حرف های شان هستید یا خیر.

منبع:
inc

مطالب مرتبط

با ۳ رفتار بارز انسان های نوآور آشنا شوید و آنها را در خود پرورش دهید

سؤالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کند این است که مشخصه های نوآورترین انسان ها کدام اند و چگونه می توان این ویژگی ها را در افراد تشخیص داد. به بیان دیگر، خیلی ها دوست دارند بدانند آیا ویژگی های شخصیتی مشخصی وجود دارند که نشان دهند چه کسی توان نوآوری دارد... ادامه مطلب

ایده های خوب نتیجه ی تلاش جمعی هستند

اگر از مردم بپرسید چه کسی نظریه ی فرگشت را ارائه کرده است درصد بالایی از آنها خواهند گفت چارلز داروین. اما پژوهش تازه ای از سوی دانشکده ی اقتصاد لندن و دانشگاه هاروارد این پاسخ را زیر سؤال می برد، یا حد اقل آن را با پیچیدگی های خاصی همراه می کند. بحث این پژوهش... ادامه مطلب

برای رسیدن به موفقیت گاهی باید ایده هایتان را زیر پا له کنید

لابراتوآر X یا Google X سابق، جایی است که قدرتمند ترین استارتاپ دنیا در آن به تحقیق و توسعه می پردازد. شرکت های بزرگ معمولاً پس از کسب چند موفقیت محتاط تر می شوند، اما استرو تلر (Astro Teller)، رهبر X در تازه ترین سخنرانی خود در کنفرانس تد گفت گوگل از مسیر شکست است... ادامه مطلب

روندهای بازاریابی برای کسب و کار های کوچک

چشم انداز رقابتی این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به کسب و کار های کوچک فشار می آورد. اما این کسب و کار ها با آمدن و رفتن اجتناب ناپذیر روند های مختلف، چگونه باید روند های درست را در زمان مناسب تشخیص دهند؛ روند هایی که نه تنها بتوانند برای برند خود از آنها بهره بگیرند... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x