همه چیز درباره آیفون 13
شرکت سوئدی Tobii می خواهد با جذب 50 میلیون دلار سرمایه به حوزه تلفن های هوشمند وارد شود

شرکت سوئدی Tobii می خواهد با جذب 50 میلیون دلار سرمایه به حوزه تلفن های هوشمند وارد شود

اگر تاکنون مشاهده کرده باشید که استیون هاوکینگ، دانشمند بسیار مشهور اما معلول، چگونه از طریق نگاه کردن با کامپیوتر خود تعامل می کند، حتماً می دانید که فناوری ردگیری چشم تا چه میزان می تواند خصوصاً در حوزه ی پزشکی کاربرد داشته باشد.

Tobii نام یک شرکت سوئدی است که سالهای زیادی در این حوزه فعالیت کرده و ابزارهای مشابهی برای ردگیری چشم کاربران به بازار عرضه کرده است.

اما مدتی است که این شرکت تصمیم گرفته بازه ی فعالیت های خود را گسترش داده و در بازارهای بیشتری حضور داشته باشد، از جمله همکاری با MSI برای استفاده از دوربین EyeX در لپ تاپ گیمینگ Dominator Pro که پیشتر بررسی آن را در دیجیاتو مطالعه کردید.

توبی تاکنون در همکاری با سازندگان بازی، امکان استفاده از دوربین ردیاب چشم EyeX را برای بیشتر از ۴۰ عنوان بازی فراهم آورده است.

حالا خبر می رسد شرکت سوئدی رویای گسترش هرچه بیشتر را در سر می پروراند، چرا که تصمیم گرفته معادل نزدیک به ۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و آن را، در زمینه ی واقعیت مجازی و تلفن های هوشمند به مصرف برساند.

توبی با انتشار یک اطلاعیه دلیل تصمیم خود را این گونه توضیح داده است:

تمایل به استفاده از فناوری ردگیری چشم برای کاربردهای مختلف، نسبت به سال ۲۰۱۵ که ما عرضه ی سهام شرکت و جذب سرمایه را آغاز کردیم، سرعت بسیار بیشتری گرفته و به مراتب از پیشبینی ما در آن زمان افزایش یافته است.

توبی می گوید با استفاده از این میزان سرمایه قادر است به رتبه های مناسبی در حوزه های واقعیت مجازی و تلفن های هوشمند دست یابد.

این شرکت ضمناً اعلام کرده یکی از تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند، اخیراً فناوری ردگیری چشم توسعه یافته به دست توبی را در یکی از محصولات خود مورد استفاده قرار داده است.

همچنین در تایید گفته های توبی می توان به این موضوع اشاره کرد که گوگل ماه اندکی پیش شرکت Eyefluence که در همین زمینه فعالیت می کند را به مالکیت خود در آورد.

شرکت سوئدی همچنین اعلام کرده سهام دارانش که حدود ۴۰ درصد در تصمیم گیری ها سهم دارند، تاکنون پشتیبانی خود را از این ایده اعلام کرده اند.

در صورت تحقق این برنامه ریزی، توبی نیمی از مبلغ در نظر گرفته شده که معادل ۱۵۰ میلیون کرون سوئد خواهد بود را بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ روی تلفن های هوشمند و نیم دیگر را در حوزه واقعیت مجازی سرمایه گذاری خواهد کرد.

در نهایت بد نیست اشاره کنیم که قیمت سهام این شرکت در سالهای اخیر تقریباً بدون تغییر بوده، اما این میزان هنگام عرضه اولیه سهام (تبدیل شرکت خصوصی به عمومی) یکباره نزدیک به ۱۷۰ درصد رشد پیدا کرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato