جدیدترین هواپیمای ایرباس با موفقیت به پرواز در آمد

جدیدترین هواپیمای ایرباس با موفقیت به پرواز در آمد

کمتر پیش می آید که هواپیماهای مسافربری مورد آزمایش مستقیم هوایی قرار بگیرند، اما این اتفاق روز گذشته در ساختمان مرکزی کمپانی ایرباس در شهر تولوز کشور فرانسه رخ داد.

جدیدترین هواپیمای غول آسای این کمپانی بزرگ، A350-1000 صبح روز گذشته از فرودگاه اختصاصی آنها به پرواز در آمده و به مدت ۴ ساعت بر فراز مناطق جنوبی این کشور و رشته کوه های پیرنه پرواز کرد.

هواپیمای A350-1000 که نسخه بزرگتر مدل A350-900 محسوب می شود، به لطف کسر دو موتور و سازه سبک تر، عملکردی بهتر از خود ارائه کرده و قرار است با کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر، جایگزین مدل A340-600 شود.

بدنه این هواپیمای جدید از جنس کامپوزیت بوده و مشابه با بوئینگ ۷۸۷، دماغه ای نسبتاً تیز و باله هایی کشیده دارد.

A350-1000 توانایی حمل ۳۶۶ مسافر به مسافت ۱۴۸۰۰ کیلومتر (بدون توقف) را داشته که تقریباً معادل با پرواز از شهر شانگهای چین تا ایالت بوستون آمریکا است. با این تفاسیر رقیب اصلی این هواپیما بوئینگ ۷۷۷ بوده که توانایی حمل ۶۰ مسافر بیشتر را داشته، اما در مسافت کمتری به پرواز در می آید.

بنابر ادعای ایرباس، تاکنون ۱۹۵ مورد سفارش برای خرید هواپیمای A350-1000 از طرف آسیانا، بریتیش ایرویز، کاتای پاسیفیک، اتحاد، ژاپن ایرلاینز، قطر ایرویز، یونایتد ایرلاینز و ویرجین آتلانتیک به ثبت رسیده و پیش بینی می شود نخستین پرواز مسافربری این هواپیما در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی انجام گردد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato