جزئیات بیشتری از حسگر اثر انگشت، نوار وضعیت و دکمه هوم آیفون 8 فاش شد

جزئیات بیشتری از حسگر اثر انگشت، نوار وضعیت و دکمه هوم آیفون 8 فاش شد

دیروز خواندید که انتشار فرمور اسپیکر هوشمند هوم پاد از سوی اپل، برخی از ویژگی های آیفون ۸ از جمله طراحی نهایی پنل جلویی و سیستم احراز هویت بیومتریک را فاش ساخت. حال کنکاش بیشتر در این مجموعه کد برنامه نویسی، جزئیات بیشتری را از این موبایل مورد انتظار سال ۲۰۱۷ نشان می دهد.

اول از همه، ظاهراً هیچ نشانه ای مبنی بر تعبیه حسگر اثر انگشت و تاچ آیدی زیر نمایشگر در آیفون ۸ دیده می شود. به همین دلیل «استیو تروتن اسمیت»، توسعه دهنده کنجکاو این اکوسیستم، می گوید به احتمال زیاد چنین قابلیتی در این دستگاه وجود نخواهد داشت.

با توجه به این نشانه ها، شاید اپل در آیفون ۸ سیستم تاچ آیدی را به طور کامل کنار گذاشته و احراز هویت را صرفاً از طریق تشخیص چهره با استفاده از دوربین فروسرخ انجام می دهد، موضوعی که پیش از این در برخی شایعات هم عنوان شده بود.

همان طور که می دانید پنل جلویی آیفون ۸ به طور کامل با نمایشگر پوشانده شده و فقط قسمتی از بالای آن به تعبیه حسگرها و اسپیکر مکالمه اختصاص یافته. استیو می گوید با توجه به گزینه های مشاهده شده در سیستم بصری نوار اعلان به نام UIStatusBar، اطلاعات در دو طرف بریدگی مورد بحث و به صورتی پیچیده و تعاملی به نمایش در می آیند.

علاوه بر این موارد، نشانه هایی هم از قابلیت Tap to Wake در آیفون ۸ دیده شده که با ضربه زدن به نمایشگر، می توان آن را روشن کرد. البته چنین قابلیتی پیشتر در موبایل های لومیا و ال جی هم وجود داشته، و اپل می تواند از آن برای جبران فقدان دکمه هوم فیزیکی استفاده نماید.

همچنین دکمه هوم در آیفون ۸ «نشانگر هوم» نام دارد و به همین دلیل، احتمالاً در موارد خاص برای استفاده از تمام صفحه، می توان آن را مخفی کرد. طبق برخی شایعات، قسمت پایین نمایشگر این موبایل را «بخش فانکشن» تشکیل می دهد که هیچ دکمه فیزیکی را در خود ندارد.

گفتنیست وجود اطلاعات آیفون ۸ در فرمور هوم پاد بدین خاطر است که این اسپیکر هوشمند به نسخه ای از سیستم عامل iOS مجهز شده و به همین دلیل، بخش های مشترکی با موبایل های این کمپانی دارد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato