نوکیا پروژه دوربین واقعیت مجازی Ozo را کنار می گذارد

نوکیا پروژه دوربین واقعیت مجازی Ozo را کنار می گذارد

اگر به یاد داشته باشید کمپانی نوکیا تابستان دو سال پیش یک دوربین کروی به نام «Ozo» را معرفی کرد که از هشت دوربین و هشت میکروفن بهره برده، و برای ثبت ویدیوهای واقعیت مجازی طراحی شده بود.

اکنون کمپانی مورد بحث خبر داده که به علت رشد کند بازار واقعیت مجازی، از توسعه و عرضه Ozo منصرف شده و تصمیم دارد روی موضوعاتی مانند حقوق پتنت ها و ابزارهای پایش سلامت دیجیتال تمرکز کند.

Ozo در ابتدا با قیمت ۶۰ هزار دلار به کاربران حرفه ای عرضه شد

جالب است بدانید که دوربین Ozo با قابلیت فیلمبرداری ۳۶۰ درجه، در ابتدا با قیمت ۶۰ هزار دلار به کاربران حرفه ای عرضه شد که این رقم پس از مدتی به ۴۵ هزار دلار کاهش یافت. البته با وجود توقف توسعه دوربین مورد بحث، نوکیا در اظهار نظری رسمی عنوان کرده پشتیبانی از مشتریان کنونی Ozo را ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که تصمیم نوکیا منجر به اخراج ۳۱۰ کارمند در فنلاند، آمریکا و انگلستان خواهد شد که با توجه به آمار کلی ۱۰۹۰ نفر برای بخش فناوری های نوکیا، عدد نسبتاً بالایی بوده و تقریباً شامل یک سوم کارمندان این بخش می شود.

گفتنی است «گرگوری لی» مدیر بخش فناوری های نوکیا اظهار داشته که این کمپانی قصد دارد با تمرکز و سرمایه گذاری صحیح در بخش ابزارهای پایش سلامت، از فرصت های موجود نهایت بهره را برده و جایگاه خود را در بازار تثبیت کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato