ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

آیا قیمت خودرو در بازار افزایش خواهد یافت؟

اخیرا افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی در بازار با گمانه‌زنی‌هایی از سوی کارشناسان به نتایجی غیر از نظرات مدیران دولتی منتهی شده، این در حالی است که کارشناسان این حوزه عدم شفافیت میزان تولیدات را ...

اخیرا افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی در بازار با گمانه‌زنی‌هایی از سوی کارشناسان به نتایجی غیر از نظرات مدیران دولتی منتهی شده، این در حالی است که کارشناسان این حوزه عدم شفافیت میزان تولیدات را از دلایل عمده رشد نرخ محصولات خودروسازان اعلام‌ کرده‌اند. از سوی‌ دیگر، مدیران دولتی و صنفی این حوزه از صنعت معتقدند اعلام کنار گذاشتن تولید خودروهای پراید و پژو و نبود محصولات مشابه در این سگمنت باعث رشد قیمت محصولات خودروسازان شده است.
با این حال یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: عرضه خودرو از سوی خودروسازان حدود 40 درصد کاهش داشته است. همین موضوع باعث شده که در هفته‌های اخیر با موج جدید گرانی‌ها در بازار خودرو مواجه شویم.
یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است قیمت خودرو در شب عید مجدد گران شود؟ گفت: در حال حاضر بازار خودرو در رکود عمیقی قرار گرفته و آنچه به نظر می‌رسد این است که رکود فعلی در بازار خودرو به زودی برطرف نخواهد شد.فربد زاوه افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که عرضه خودرو از سوی خودروسازان حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است. همین موضوع باعث شده که در هفته‌های اخیر با موج جدید گرانی‌ها در بازار خودرو مواجه شویم. همچنین افزایش قیمت دلار هم در گرانی قیمت خودرو در بازار بی‌تاثیر نبوده و همین عامل سبب شد که برخی از مردم دوباره در صنعت خودرو سرمایه‌گذاری کنند.
او در پیش‌بینی درباره وضعیت بازار گفت: آنچه که آمارها نشان می‌دهد وضعیت رکود در بازار خودرو ادامه‌دار است؛ چرا که رشد نقدینگی در جامعه نه تنها کاهش نیافته بلکه روند افزایشی را به خود گرفته است. دولت هم انگار بنا دارد از محل رشد نقدینگی و افزایش میزان تورم زیان بانک‌ها را پرداخت کند. همین موضوع خود دلیلی است برای اینکه بار دیگر موتور تورم در کشور روشن شود.
معمولا دلیل رشد قیمت‌ها در بازار، کم‌ شدن عرضه از سوی شرکت‌های خودروسازی آن هم به دلایل مختلف است.
البته باید آمار روزانه عرضه خودرو توسط خودروسازان نیز اعلام و مشخص شود آیا عرضه خودرو در ماه‌های مختلف کاهشی بوده است یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی