همه چیز درباره آیفون 13
گوگل جایگزین کوکی‌های ثالث را آزمایش کرد؛ یک قدم نزدیکتر به پایان رهگیری کاربران

گوگل جایگزین کوکی‌های ثالث را آزمایش کرد؛ یک قدم نزدیکتر به پایان رهگیری کاربران

گوگل یک قدم به حذف کوکی‌های شخص ثالث از مرورگر کروم نزدیکتر شد. این غول دنیای اینترنت با همکاری توسعه‌دهندگان شروع به آزمایش توکن‌های اعتماد خود کرده است.

گوگل همراه با اعلام شروع این آزمایش‌ها، از گسترش و همچنین تست زنده آن‌ها در آینده نزدیک خبر داده است. گوگل می‌خواهد کوکی‌های شخص ثالث را در کروم غیرفعال کند، البته قبل از آن باید بتواند انتظارات کاربران و تبلیغ‌دهندگان را برآورده کند.

توکن‌های اعتماد برای تقویت اعتماد کاربران به سایت‌ها بدون تکیه به رهگیری مداوم اطلاعات مانند کوکی‌های شخص ثالث طراحی شده‌اند. از نظر تئوری، آن‌ها از تبلیغات فریبنده مبتنی بر ربات بدون دسترسی به داده‌های شخصی کاربران جلوگیری می‌کنند. این توکن‌ها یک فریمورک خواهند بود که به عنوان بخشی از یک سندباکس خصوصی بزرگتر شامل چندین استاندارد باز عمل می‌کنند.

گوگل

گوگل امیدوار است بتواند تا سال ۲۰۲۲ کوکی‌های شخص ثالث را از مرورگر خود حذف کند و به مرورگرهای فایرفاکس و سافاری بپیوندد. آزمایشات این شرکت زمانی شروع شده که شفاف‌سازی پیرامون تبلیغات را آغاز کرده است.

این کمپانی اخیرا ویژگی «درباره این تبلیغ» را معرفی کرده که نام‌های تایید شده تبلیغ‌دهندگان را نمایش می‌دهد. این قابلیت ابتدا تنها برای تبلیغاتی که از سوی «Google Ads» و «Display & Video 360» خریداری شوند، در دسترس خواهد بود. این شرکت در سال آینده میلادی آن را گسترش می‌دهد و نام تمام تبلیغ‌دهندگان در موتور جستجوی آن به نمایش گذاشته می‌شود.

در سال‌های اخیر امنیت کاربران مورد توجه شرکت‌های مختلف قرار گرفته و آن‌ها سعی می‌کنند با ابزارهای مخالف، مانع از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات خصوصی افراد شوند. علاوه بر این موضوع، کمپانی‌ها به دنبال روش‌های مختلفی برای مبارزه با اطلاعات غلط و جعلی مخصوصا پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا هستند. برای مثال گوگل سیاست‌های تبلیغاتی خود را تغییر داده تا مانع از انتشار تبلیغات با اطلاعات نادرست در موتور جستجوی خود و همچنین یوتیوب شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato