تاریخ معرفی احتمالی چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ و سری گلکسی S21 مشخص شد

تاریخ معرفی احتمالی چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ و سری گلکسی S21 مشخص شد

سامسونگ دیروز تاریخ کنفرانس خود در CES 2021 را اعلام کرد و امروز هم خبرهایی در رابطه با زمان رونمایی این شرکت از چیپست قدرتمند اگزینوس ۲۱۰۰ و همچنین پرچمدارهای مجهز به آن منتشر شده است.

سایت Android Authority به نقل از بزرگترین فروشگاه «سامسونگ اکسپرینس» هند تاریخ معرفی پرچمدارهای سری گلکسی S21 را ۲۵ دی ماه اعلام کرده است. پس از انتشار این گزارش سایت SamMobile هم که خبرهای سامسونگ را پوشش می‌دهد، مدعی شد یکی از مسئولان محلی سامسونگ روی این تاریخ مهر تایید زده است.

پیش از این هم گزارش‌هایی مبنی بر رونمایی گلکسی S21 در ۲۵ دی ماه به گوش می‌رسید و ظاهرا باید همین تاریخ را به عنوان موعد معرفی نورسیده‌های سامسونگ در نظر بگیریم. آنطور که منابع هندی می‌گویند به فاصله کوتاهی از زمان معرفی عرضه پرچمدارهای جدید کلید خواهد خورد.

بر اساس این گزارش گلکسی S21 در هند با چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ عرضه می‌شود که البته جای تعجبی هم ندارد. ظاهرا نسخه عادی این خانواده در رنگ‌های خاکستری، صورتی، بنفش و سفید نسخه پلاس در رنگ‌های نقره‌ای، صورتی، بنفش و مشکی و در نهایت مدل الترا در رنگهای مشکی و نقره‌ای عرضه خواهند شد.

قبلا شنیده بودیم که گلکسیS21 و S21 پلاس از دوربین سه گانه متشکل از ۱۲ مگاپیکسلی اصلی، ۱۲ مگاپیکسلی التراواید و ۶۴ مگاپیکسلی تله فوتو برخوردارند. نسخه الترا اما به مراتب قویتر است و به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی واید، ۱۲ مگاپیکسلی التراواید، ۱۰ مگاپیکسلی تله فوتو و پریسکوپی با بزرگنمایی ۱۰ برابری مجهز خواهد بود و در گزارش اخیر هم بر آن صحه گذاشته شده است.

جدای از این گزارش خبرهای دیگری نیز از احتمال معرفی چیپست اگزینوس ۲۱۰۰ در سه‌شنبه ۲۵ آذر به گوش می‌رسد. این چیپست ۵ نانومتری احتمالا به خوشه‌بندی ۴+۳+۱ مجهز است که قوی‌ترین هسته آن Cortex-X1 با فرکانس نزدیک به ۳ گیگاهرتز خواهد بود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato