ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

فراخوان لامبورگینی برای تنها نمونه اونتادور SVJ رودستر فروخته شده در آمریکا

شرکت لامبورگینی در اقدامی جالب برای فقط یک دستگاه اونتادور SVJ رودستر در ایالات متحده فراخوان صادر کرد. بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (موسوم به NHTSA) منتشر کرده، احتمالاً ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۲ دی ۱۴۰۰ | ۲۲:۵۹

شرکت لامبورگینی در اقدامی جالب برای فقط یک دستگاه اونتادور SVJ رودستر در ایالات متحده فراخوان صادر کرد. بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (موسوم به NHTSA) منتشر کرده، احتمالاً یکی از پیچ‌های این خودرو در زمان مونتاژ به طور کامل و با گشتاور مناسب بسته نشده است.

این پیچ دردسرساز در لوله های تبادل حرارت روغن قرار دارد و در صورت باز شدن نشت روغن را در پی خواهد داشت. چنانچه روغن نشتی با اجزای داغ تماس پیدا کند، احتمال آتش‌سوزی قوت می‌گیرد.

تحقیق لامبورگینی درباره مشکلی مشابه از سپتامبر گذشته آغاز شد. این تحقیق پس از آن به جریان افتاد که یک گزارش میدانی از احتمال وقوع آتش‌سوزی به خاطر روغنِ لوله‌های تبادل حرارت پرده برداشت.

یافته‌های لامبورگینی نشان داد که درباره میزان گشتاور به کاربرده‌شده برای سفت کردن یکی از پیچ‌های موجود در مجاری لوله‌های تبادل حرارت، اطلاعاتی در دست نیست.

اونتادور SVJ رودستری که مشمول فراخوان لامبورگینی شده، در پانزدهم ماه مارس ۲۰۲۱ ساخته شده است. البته به غیر از این مدل موجود در ایالات متحده، لامبورگینی برای سه دستگاه دیگر در سایر بازارها فراخوانی مشابه صادر کرده است.

خودروساز ایتالیایی موظف است مالک آمریکایی خودروی مشمول فراخوان را در جریان گذاشته و قرار ملاقاتی را با وی در یکی از نمایندگی‌های رسمی خود ترتیب دهد! تکنسین‌های کمپانی وظیفه دارند لوله‌های تبادل حرارت را به دقت بررسی کرده و هر گونه نقص احتمالی را بطور رایگان برطرف کنند.

بد نیست اشاره کنیم موتور 6.5 لیتری V12 لامبورگینی اونتادور SVJ می‌تواند 770 اسب بخار قدرت و 720 نیوتن متر گشتاور تولید کند. به لطف این نیروگاه توانمند، SVJ کوپه برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تنها به 2.8 ثانیه و برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت فقط و فقط به 8.6 ثانیه زمان نیاز دارد!

نسخه رودستر این سوپراتومبیل ایتالیایی کمی کندتر بوده و صفر تا صد را در عرض 2.9 ثانیه و صفر تا 200 را در عرض 8.8 ثانیه محقق می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی