ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

ایلان ماسک با اخراج 3700 کارمند، 50 درصد پرسنل توییتر را تعدیل می‌کند

همچنین ایلان ماسک مخالفت خود با سیاست توییتر که به کارمندان اجازه می‌دهد برای «همیشه» دورکاری کنند، نشان داده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

از زمانی که ایلان ماسک توییتر را خریداری کرد و خودش را به عنوان مدیرعامل جدید آن معرفی کرد، کارمندان این شرکت خودشان را برای اخراج آماده کرده‌اند، زیرا ماسک از همان ابتدا دستور تعدیل نیروی گسترده‌ای را برای توییتر صادر کرده بود. حالا جزئیات جدیدی درباره این تعدیل نیرو منتشر شده و ظاهرا ثرومندترین مرد جهان قصد دارد تا 3700 کارمند توییتر را اخراج کند.

طبق گزارش بلومبرگ، ماسک قصد دارد در برنامه تعدیل نیرو این شرکت، تا روز جمعه به کارکنانی که قرار است اخراج شوند اطلاع‌رسانی شود و همچنین این دسته از افراد، به مدت 60 روز حقوق دوره بیکاری دریافت خواهند کرد. در این گزارش نوشته شده، هنگامی که 3700 کارمند از شرکت اخراج شوند، تعداد کارکنان آن به نصف کاهش پیدا می‌کند.

مخالفت ایلان ماسک با دورکاری در توییتر

ایلان ماسک توییتر

ایلان ماسک که همچنین در چند سال گذشته یکی از منتقدان اصلی دورکاری بوده، ظاهرا تصمیم دارد این سیاست توییتر که به کارمندان اجازه می‌دهد برای «همیشه» کارهای خود را از خانه انجام دهند را پایان دهد.

پیش از تصاحب توییتر توسط ماسک، گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه او قصد دارد 75 درصد از کارکنان این شرکت را اخراج کند. هرچند خود ماسک در ادامه این گزارش را هنگام بازدید از مقر توییتر در سن‌فرانسیسکو تکذیب کرد، اما کاملا واضح بود که کاهش تعداد کارکنان یکی از اولویت‌های اصلی او محسوب می‌شود. باید به این نکته هم توجه داشت که پس از امضای قرارداد خرید توییتر، او بلافاصله «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل سابق، «ند سگال» مدیر ارشد مالی و چندین مدیر ارشد دیگر توییتر را اخراج کرد.

البته این تمام تغییرات جدید شبکه اجتماعی توییتر پس از تصاحب ماسک نبوده است. در واقع از زمان این خرید، هزینه سرویس اشتراکی Twitter Blue به ماهانه 8 دلار تغییر یافت و ظاهرا ویژگی ویرایش توییت قرار است به‌زودی در دسترس تمام کاربران قرار گیرد. ماسک همچنین از تشکیل یک «شورای تعدیل محتوا» خبر داده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی