ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رئیسی در جلسه هیات دولت: دولت تاکید دارد اینترنت با کیفیت و پرسرعت در اختیار مردم باشد

رئیس جمهور در جلسه صبح امروز هیات دولت با بیان اینکه مردم باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند، وزارت ارتباطات را مکلف به ارائه سرویس اینترنت با کیفیت کرد. آیت الله رئیسی با اشاره ...

رئیس جمهور در جلسه صبح امروز هیات دولت با بیان اینکه مردم باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشند، وزارت ارتباطات را مکلف به ارائه سرویس اینترنت با کیفیت کرد.

آیت الله رئیسی با اشاره به سیاست دولت برای ارائه اینترنت با کیفیت و پرسرعت گفت: «وزارت ارتباطات مکلف است زیر ساخت لازم را برای استفاده مردم از مزایای اینترنت امن، با کیفیت و پرسرعت فراهم کند.»

این واکنش رئیس جمهور در شرایطی است که طی دو هفته گذشته سرعت اینترنت به شکل محسوسی کاهش پیدا کرده و کاربران به طور جدی برای دستیابی به اینترنت با کیفیت دچار مشکل شده‌اند.

رئیس جمهور همچنین در بخش دیگری از توضیحات خود تاکید کرد که سازمان اداری و استخدامی باید سازوکار اصلاح مشکلات اداری را بیابد و برای اصلاح آن اقدام کند. همچنین برای شفافیت و نظارت بر سلامت اداری، ضروری است ارائه خدمات دولتی بر بستر فناوری اطلاعات با جدیت دنبال شود.

صیانت از فناوری ارتباطات و اطلاعات دولتی

تاکید رئیس جمهور بر ارائه خدمات دولتی بر بستر فناوری اطلاعات در شرایطی مطرح شده است که صبح امروز سخنگوی کمیسیون ویژه طرح صیانت نیز در مصاحبه تلویزیونی خود اعلام کرد، نهادهای دولتی باید از پلتفرم‌های داخلی به منظور پیشبرد امورد خود استفاده کنند.

این رویکرد اما با توجه به حمله‌های سایبری که در یک سال اخیر شاهد آن بودیم نگرانی را بیشتر می‌کند. حالا باید دید آیا پلتفرم‌های داخلی استانداردهای لازم امنیتی را تامین می‌کنند یا جابجایی آنها از بستر اینترنت بین‌المللی به شبکه ملی اطلاعات ضمانت امنیت آنها را کاهش می‌دهد.

از سویی دیگر با توجه به ماجرای طرح صیانت در روز گذشته؛ از تصویب پرسرعت آن تا نامه معاونت حقوقی مبنی بر غیرقانونی بودن این مصوبه انتظار واکنش بیشتری در جلسه هیات دولت می‌رفت.

این موضوع در حالی است که در پی تصویب این طرح در کمیسیون تخصصی طرح صیانت همچنان هیچ یک از افراد هیات دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان نداده‌اند. هرچند صحن علنی صبح امروز مجلس بیشتر با اعلام موافقت و مخالفت نمایندگان مجلس با این مصوبه گذشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی