همه چیز درباره آیفون 13
مسیر مسابقات فرمول یک از دریچه چشمان یک راننده [تماشا کنید]

مسیر مسابقات فرمول یک از دریچه چشمان یک راننده [تماشا کنید]

همه ما می دانیم رانندگان مسابقات فرمول یک در زمره افرادی هستند که سریع ترین عکس العمل ها را در مواجهه با شرایط از خود نشان می دهند. اما سوالی که مطرح می شود این است که مسیر حرکت از پنجره نگاه این افراد چگونه است؟

برای دریافتن این نکته، شبکه ورزشی Sky Sports یک جفت چشم Tobii (یا نوعی عینک دنبال کننده) را در اختیار Nico Hülkenberg راننده تیم فورس ایندیا قرار داد تا ببیند که راننده ضمن حرکت، چشمانش را معطوف به کدام بخش ها می کند و این کار را برای چه مدتی انجام می دهد.

در ادامه مشخص شد که با وجود کوچک بودن نقطه کانونی چشمان این افراد، مغزشان توانمندی بالایی در پردازش اشیائی دارد که حول یک نقطه قرار دارند و می تواند به راحتی خلاء های موجود را پر کند و به همین خاطر است که دورسنج موتور ماشین های مسابقه ای در قالب مجموعه ای لامپ روی فرمان و درست مقابل دیدگان راننده نمایش داده می شود.

در واقع اینکه مکانیزم های نمایش سرعت و دور موتور در داخل دید پیرامونی راننده قرار دارند، مشاهده و زیر نظر گرفتن این فاکتورها را برای آنها ساده تر کرده و باعث می شود که دیگر نیازی به برگرداندن سر خود از مسیر نداشته باشند و در هر لحظه حواسشان به جاده باشد.

البته برخی واکنش های چشمی Hülkenberg غیرطبیعی به نظر می آیند و بعضی از آنها در کمتر از ۱۰۰ هزارم ثانیه رخ می دهند. نیکو در قسمت هایی از مسیر نظیر کنج ها (پیچ به سمت داخل) هم به تمرکز بیشتری نیاز داشت. بهتر است از زیاده گویی در این باره خودداری کرده و از شما دعوت نماییم که خود پای تماشای ویدئو بنشینید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato